UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
1 WRZEŚNIA 2016 O GODZ. 8.00



NA ŚWIADECTWACH
WZBICI W RADOŚĆ
ODLECIELI UCZNIOWIE...
                                          JULIAN PRZYBOŚ LIPIEC


24 czerwca 2016
odbyło się uroczyste zakończenie roku klas I - V
przygotowane przez uczniów klas V wraz z p. Anną Prostacką i p. Igą Eckert




23 czerwca 2016
uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej
w kościele ojców dominikanów pw. Przemienienia Pańskiego w Katowicach




22 czerwca 2016
odbyło się uroczyste zakończenie roku klas szóstych
przygotowane przez uczniów klas VIa i VIb wraz z p. Dorotą Dworaźny i p. Patrycją Pióro





21 czerwca 2016
odbył się Dzień Sportu





20 czerwca 2016
uczniowie klas IVa i IVb wraz z p. Agnieszką Śmieją i p. Aleksandrą Franke uczestniczyli w wycieczce do Krasiejowa




16 czerwca 2016
uczniowie klas szóstych zorganizowali pożegnanie ze szkołą na wesoło





Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek.
Albert Schweitzer




Uczniowie naszej szkoły
- wraz z koordynatorką przedsięwzięcia
p. Kamilą Jasiak -
wzięli udział w akcjach
Fundacji Pomocy Humanitarnej
Redemptoris Missio
"Opatrunek na ratunek"
i "Ołowek dla Afryki"




Gratulujemy!
Artur Jaworski z klasy p. Ewy Iwan zajął I miejsce
w V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Nowe europejskie talenty" im. V. Prihody
w Czeskich Budziejowicach



Gratulujemy!
Paulina Długosz z klasy p. Joanny Zub zajęła I miejsce w kategorii młodszej,
a Anna Rachwał z klasy p. Moniki Szwedy - I miejsce w kategorii starszej
na IV Festiwalu Najmłodszych Uczniów "Brzdące dźwiękiem malujące" w Krakowie




Gratul
ujemy!
Amelia Rogowska, Zofia Olesik i Paulina Pietras
otrzymały Nagrodę Prezydenta Miasta Katowic dla Wybitnie Uzdolnionych Uczniów Szkół Artystycznych






16 czerwca 2016
uczniowie
klas Ia i Ib
wraz z
p. Kamilą Jasiak
i p. Aliną Kuźnar
uczestniczyli
w wycieczce
do Ustronia





Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Katowicach otrzymała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY
za zajęcie III miejsca w województwie śląskim
w rankingu szkół podstawowych
PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY Z OPERONEM, "GAZETĄ WYBORCZĄ" I BRITISH COUNCIL






11 czerwca 2016
w sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Katowicach
odbył się koncert końcoworoczny uczniów naszej szkoły





10 czerwca 2016
uczniowie klasy Ib wraz z p. Kamilą Jasiak uczestniczyli w lekcji muzealnej
w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie




"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty
Stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki.
Pod polskim niebem, w szczerym polu wyrosły
Ojczyste kwiaty..."

śpiewał Chór "Polesie" Polskiej Macierzy Szkolnej z Brześcia podczas gali laureatów w Nałęczowie,
gdzie Emilia Grzyśka z klasy Va i Marta Ukleja z klasy Vb - laureatki XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
"Moje inspiracje muzyczne" pt. "Improwizacja nieokiełznana - dźwiękiem, piórem i pędzlem malowana"
organizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego -
odbierały - wraz z p. Aleksandrą Franke - I nagrodę w kategorii proza  i I nagrodę  w kategorii poezja





Gratul
ujemy!
Julia Willner - Paster z klasy Ia zajęła 5 miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego OLIMPUSEK



Gratulujemy!
Aleksandra Kiszka zdobyła I nagrodę w kategorii szkół podstawowych
w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Ptaki, nasi skrzydlaci przyjaciele"




Gratul
ujemy!
Hanna Janeczko zdobyła III nagrodę w kategorii szkół podstawowych
w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Jak Leonardo namaluj własną Mona Lisę"




Dobry człowiek jest jak małe światełko.
Wędruje przez mroki świata
i na swojej drodze
zapala zagasłe gwiazdy.

Phil Bosmans


Kolejny już raz nasi uczniowie
- wraz z Samorządem Uczniowskim
i koordynatorką przedsięwzięcia p. Kamilą Jasiak -
wzięli udział w akcji "Okulary dla Afryki".
Zebrane okulary zostaną przekazane
okulistom z Kliniki OKULUS w Bielsku - Białej
i wolontariuszom Fundacji Dzieci Afryki,
którzy dostarczą je potrzebującym.




7 czerwca 2016
uczniowie klas III i IV uczestniczyli w lekcji otwartej "Aerobic na szkolnym boisku",
którą przeprowadziła p. Małgorzata Grądzka



Gratul
ujemy!
Stefania Grabiec otrzymała wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX


2 czerwca 2016
uczniowie klasy III b wraz z p. Jolantą Jastrzębską - Pindą zorganizowali Święto Rodziny na Sportowo.
Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, który dedykowały swoim rodzicom, po czym rozpoczęły się zmagania sportowe.
Jaś Orkisz i Filip Pyka przeprowadzili rozgrzewkę, następnie rodzice grali
z dziećmi w zbijaka.
Kolejnym punktem programu był aerobic dla rodziców, który prowadziły Maja Grabiec i Emilka Krzeszowiec.
Następnie odbył się mecz hokeja - rodzice wygrali z dziećmi 8 : 0.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewali "Tata jest potrzebny" i "Sto lat" przy akompaniamencie trąbki Jakuba Kiszki.
Wszyscy wesoło się bawili!



 
Gratul
ujemy!

 Oto wyniki szkolnego konkursu "Śpiewać każdy może":
kategoria soliści
Grand Prix - Julia Bąk (IVb)

I miejsce ex aequo - Zuzanna Giersz (Va) i Piotr Peca (Va)
II miejsce - Kalina Mędrygał (Vb)
III miejsce - Hanna Janeczko (IVb)
wyróżnienia równorzędne -
Maria Szewerda (Va) i Kaja Mysiakowska (Va)
kategoria zespoły
I miejsce ex aequo - Zuzanna Kiczka i Miłosz Śmiałkowski (Vb)
oraz "Nasza Klasa" w składzie: Maciej Dujczyński, Karolina Gorol,
Iga Kordeusz,
Wiktoria Nowak, Patrycja Gevorgyan, Zofia Kirszniok, Dominika Lipczyk, Klara Sakwerda, Martyna Kica,
Dominika Mańkowska, Julia Stolecka (VIa)
II miejsce - nie przyznano
III miejsce - Emilia Bromboszcz i Laura Pawlik (IVa)
wyróżnienie - zespół w składzie: Franciszek Borgiel (IVb), Karol Huget (Vb), Roch Buchta (IVb), Jan Ogórek (Vb), Piotr Peca (Vb), Wojciech Głąb (VIa) i Maciej Dujczyński (VIa)


wyniki głosowania publiczności:
kategoria soliści

Grand Prix - Julia Bąk (IVb)
I miejsce - Piotr Peca (Va)
II miejsce - Karolina Skąpska (VIb)
III miejsce
ex aequo - Zuzanna Giersz (Va), Maria Szewerda (Va), Kaja Mysiakowska (Va) i Maryla Wiktorczyk (Va)

kategoria zespoły

I miejsce - zespół w składzie: Franciszek Borgiel (IVb), Karol Huget (Vb), Roch Buchta (IVb), Jan Ogórek (Vb),
Piotr Peca (Vb), Wojciech Głąb (VIa) i Maciej Dujczyński (VIa)
II miejsce -
"Nasza Klasa" w składzie: Maciej Dujczyński,
Karolina Gorol, Iga Kordeusz,
Wiktoria Nowak, Patrycja Gevorgyan, Zofia Kirszniok, Dominika Lipczyk, 
Klara Sakwerda, Martyna Kica, Dominika Mańkowska, Julia Stolecka (VIa)
III miejsce -
zespół w składzie: Maja Jarzyna, Stefania Grabiec, Julia Guc, Aleksandra Kiszka (Vb)


Gratul
ujemy!
Agnieszka Czarkowska z klasy p. Marzanny Eliasz - Maliszewskiej
zajęła III miejsce w grupie I na XI Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu




Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu plastycznego
"Najpiękniejsza niezapominajka":
I miejsce
Maja Kotkowska
II miejsce
Nel Dąbrowska
Paulina Antoniak
Zofia Ukleja
III miejsce
Jagoda Kita
Hanna Oczko
Hanna Szanecka
wyróżnienia:
Jagoda Szeffer
Nina Andrzejewska
Julia Niedziela




Gratulujemy!
Dagmara Pobocha zajęła II miejsce
(I miejsca nie przyznano) w kategorii poezja,
Natalia Siemionek - I miejsce w kategorii proza,
a Agata Wieczorek zdobyła wyróżnienie w kategorii proza
w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim OKNO



Uczniowie klasy Ia wraz z p. Kamilą Jasiak przekazali do Działu Historii Muzeum Śląskiego
znaleziony na terenie szkolnego boiska medal za kampanię zimową 1941/1942



Gratulujemy!
Marta Ukleja z klasy Vb zdobyła I nagrodę w kategorii poezja,
a Emilia Grzyśka z klasy Va - I nagrodę w kategorii proza
w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Moje inspiracje muzyczne"
pt. "Improwizacja nieokiełznana - dźwiękiem, piórem i pędzlem malowana"
organizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie



Gratul
ujemy!
Paulina Długosz z klasy p. Joanny Zub zdobyła wyróżnienie I stopnia,
Aleksandra Ogryzek z klasy p. Joanny Zub - wyróżnienie I stopnia,
Natalia Szendzielorz z klasy p. Joanny Zub - wyróżnienie I stopnia,
Jakub Myrcik z klasy p. Joanny Zub - wyróżnienie I stopnia,
Fryderyk Midor z klasy p. Alicji Murzynowskiej - wyróżnienie I stopnia
i Marcelina Szeffer z klasy p. Alicji Murzynowskiej - wyróżnienie I stopnia
w XIV Igraszkach Wiolonczelowych w Oleśnicy



Gratul
ujemy!
Amelia Rogowska z klasy p. Magdaleny Muchy i Zofia Stelmach z klasy p. Marceliny Pawlak
zajęły ex aequo III miejsce,
a Julia Komander z klasy p. Anny Kuchlewskiej zdobyła wyróżnienie
w II Konkursie Miniatur Współczesnych w Busku - Zdroju



Gratulujemy!
 
Emilia Olszewska z klasy p. Katariny Wieczorekovej zdobyła wyróżnienie
na XIX Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu


Gratulujemy!
 
Duet Maja Klimas i Paulina Witoń z klasy p. Magdaleny Muchy
zajął II miejsce w kategorii I
w XIV Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze



Gratulujemy!
 
Duet Maja Gwardyś i Antoni Kurzeja z klasy p. Magdaleny Muchy
zajął III miejsce w kategorii II
w XIV Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze



Gratul
ujemy!
Zofia Olesik z klasy p. Urszuli Szygulskiej zajęła I miejsce
w XIII Ogólnopolskim Konkursie im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu


Gratul
ujemy!
Jan Olech z klasy p. Franciszka Osadzina otrzymał najwyższą punktację w grupie najmłodszej,
a Tomasz Didkowski z klasy p. Franciszka Osadzina - najwyższą punktacją w grupie I
na XVII Przeglądzie Uczniów Klas Perkusji Szkół Muzycznych I st. im. Włodzimierza Skowery w Łodzi



Gratul
ujemy!
Paulina Długosz z klasy p. Joanny Zub zajęła II miejsce,
Natalia Szymczyk z klasy p. Małgorzaty Wacławik - II miejsce,
Fryderyk Midor z klasy p. Alicji Murzynowskiej - III miejsce,
Jakub Frant z klasy p. Anny Tumidajskiej - III miejsce,
Łukasz Śmiałkowski z klasy p. Alicji Murzynowskiej - III miejsce,
a Maksymilian Gromek z klasy p. Renaty Dziuby zdobył wyróżnienie
podczas VII Chrzanowskich Spotkań Młodych Instrumentalistów


Gratulujemy!
 Julia Niedziela z klasy p. Janiny Gawron
zdobyła wyróżnienie
w VII Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów



Gratul
ujemy!

 Julia Niedziela z klasy p. Janiny Gawron
zdobyła wyróżnienie
w VII Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów




Gratul
ujemy!
Amelia Tlatlik z klasy p. Anny Kuchlewskiej zdobyła wyróżnienie w kategorii I
w VII Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów


Gratul
ujemy!
Antoni Chycki z klasy p. Franciszka Osadzina zajął I miejsce w grupie III,
Jan Ogórek z klasy p. Franciszka Osadzina - III miejsce w
grupie III,
a Paulina Pietras i Franciszek Borgiel zdobyli wyróżnienie w grupie II
w II Konkursie Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji Szkół Muzycznych I st. w Trzcianie


Paweł Stalmach z klasy p. Tomasza Soswy zdobył wyróżnienie

w II Konkursie Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji Szkół Muzycznych I st. w Trzcianie




Gratul
ujemy!
Klara Smykowska z klasy p. Karoliny Jesionek zdobyła wyróżnienie w grupie II,
a Zuzanna Gandyk z klasy p. Karoliny Jesionek - wyróżnienie w grupie sześciolatków
podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu "Zakręcone Fleciki" w Rybniku


Gratulujemy!
Zofia Olesik z klasy p. Urszuli Szygulskiej zajęła III miejsce
w VIII Ogólnopolskim Konkursie "Turniej Młodych Skrzypków" w Nysie


18 maja 2016
uczniowie klasy II a wraz z p. Aleksandrą Bury uczestniczyli w zajęciach
w Pracowni Informatycznej Pałacu Młodzieży w Katowicach






17 maja 2016
uczniowie klasy I a
wraz z p. Kamilą Jasiak
uczestniczyli w zajęciach
"Spotkania z fizyką"
w Pałacu Młodzieży
w Katowicach



Gratulujemy!
Jakub Frant z klasy p. Anny Tumidajskiej zdobył wyróżnienie
w VIII Ogólnopolskim Konkursie "Młody Polski Wiolonczelista" w Bochni




16 maja 2016
uczniowie klasy III b wraz z p. Jolantą Jastrzębską - Pindą
uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej "Świat opon" w hurtowni i serwisie opon MISZTAL w Świętochłowicach,
podczas której każdy z uczestników
obejrzał film o motoryzacji w sali konferencyjnej,
zapoznał się z charakterem pracy w dziale handlowym
oraz odbył szkolenie w zakresie: konstrukcja i budowa opony, rodzaje opon, etykiety opon, opony a ekologia, wymiana opon,
bezpieczeństwo podczas wymiany koła zapasowego, mechanika i klimatyzacja w oponach, opony specjalistyczne



14 maja 2016
podczas Nocy Muzeów Zofia Buchta, Natalia Siemionek i Martyna Burzyńska z klasy p. Ewy Iwan
koncertowały - przy akompaniamencie p. Grażyny Sokalskiej - w Dziale Teatralno - Filmowym Muzeum Śląskiego




Gratul
ujemy!
Oto wyniki II Konkursu Młodych Talentów w Czerwionce:
kat. A
Natalia Szymczyk z klasy p. Małgorzaty Wacławik -
I miejsce
Łukasz Widera z klasy p. Renaty Dziuby
- II miejsce
Karol Gromek z klasy p. Małgorzaty Wacławik
- III miejsce
kat. B
Julia Zawierucha z klasy p. Małgorzaty Wacławik - II miejsce
Maria Grabiec z klasy p. Urszuli Szygulskiej - III miejsce
Emilia Krzeszowiec z klasy Małgorzaty Wacławik - III miejsce
Julia Cybulska z klasy p. Małgorzaty Wacławik - IV miejsce
Hanna Tomaszewska z klasy Renaty Dziuby - IV miejsce
kat. C
Stefania Grabiec z klasy p. Urszuli Szygulskiej - I miejsce
Zuzanna Gwizdon z klasy p. Urszuli Szygulskiej - II miejsce
Maksymilian Gromek z klasy p. Renaty Dziuby - III miejsce




Gratulujemy!
Oto wyniki zorganizowanego przez p. Patrycję Pióro
Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie "Stanisław Moniuszko - życie i twórczość":
I miejsce - Agata Wieczorek
II miejsce - Dorota Węgrzyn
III miejsce - Weronika Bittner
wyróżnienia: Nicole Słota i Wojciech Głąb




Gratulujemy!
Emilia Grzyśka z klasy p. Marceliny Pawlak zdobyła wyróżnienie
w XVII Legnickim Konkursie Pianistycznym Szkół  Muzycznych I stopnia



Gratulujemy!
Jan Poręba zajął II miejsce w kategorii I w VII Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym w Lublinie





12 maja 2016
w ramach
Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek "Biblioteka inspiruje"
uczniowie klasy IIIa
wraz z p. Wandą Bacią
uczestniczyli w lekcji bibliotecznej
"Z koszyka ogrodnika -
głośne czytanie wierszy Zofii Poletyło"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Katowicach




11 maja 2016
odbyły się w naszej szkole warsztaty pianistyczne prowadzone przez p. Szczepana Kończala




11 maja 2016
uczniowie klas IVa i IVb wraz z p. Agnieszką Śmieją, p. Aleksandrą Franke i p. Joanną Krzemień
obejrzeli spektakl "Narysuj mi baranka" w Galerii Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum"


Gratulujemy!
Oto wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny:
kategoria Żaczek - klasa II
wynik bardzo dobry - Jerzy Holewa
wyróżnienia: Lena Ginckaj, Maja Mach, Pola Żebrowska,
Piotr Strańczyk
kategoria Maluch - klasa III
wyróżnienia: Michał Kuziel, Kaja Gwardyś, Maja Gwardyś, Jakub Frant
kategoria Maluch - klasa IV
wyróżnienia: Amelia Iwan, Małgorzata Wierzchałek
kategoria Beniamin - klasa V
wyróżnienia: Emilia Grzyśka, Monika Bywalec, Zuzanna Kiczka, Edyta Węgrzyn, Piotr Peca
kategoria Beniamin - klasa VI
wyróżnienie - Dorota Węgrzyn




Gratul
ujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu czytelniczego
"Nasi Przyjaciele z Bullerbyn":

I miejsce - Hanna Szanecka (IIIa)
II miejsce - Kaja Gwardyś (IIIa)
III miejsce - Agnieszka Czarkowska (IIIa)
i Hanna Tomaszewska (IIIb)
wyróżnienie - Maja Gwardyś (IIIa)


Oto galeria obrazów klas IIIa i IIIb





Gratul
ujemy!
Maja Kotkowska zajęła I miejsce, Nel Dąbrowska - II, a Patrycja Nowak - III
w Klasowej Plejadzie Bajkowych Postaci klasy IIIa



9 maja 2016
uczniowie klasy IVa wraz z p. Joanną Krzemień w ramach obchodów Światowego Dnia Książki
zorganizowali wystawę prac plastycznych inspirowanych utworem Antoine'a
de Saint-Exupéry'ego "Mały Książę"




Gratulujemy!
Michał Kuziel zdobył nagrodę,
a Helena Czech, Amelia Iwan, Paulina Pietras, Małgorzata Wierzchałek, Monika Bywalec,
Jan Prudło i Szymon Maliszewski otrzymali wyróżnienia
w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Świetlik"




6 maja 2016
uczniowie klasy II a wraz z p. Aleksandrą Bury uczestniczyli w zajęciach o owadach
w Pracowni Biologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach


Gratul
ujemy!
Paulina Pietras z klasy p. Franciszka Osadzina zajęła I miejsce,
a Antoni Chycki i Jan Ogórek z klasy p. Franciszka Osadzina - II miejsce
w ogólnopolskim konkursie "Skawińska Wiosna Perkusyjna"





 Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu plastycznego
"Moja ulubiona postać bajkowa"
zorganizowanego w ramach obchodów
Światowego Dnia Książki:
klasy I - III
I miejsce - Maciej Kuziel (Ib)
II miejsce - Maja Kotkowska (IIIa)
III miejsce - Paulina Antoniak (Ib)
wyróżnienia: Natalia Szendzielorz (IIb),
Marcelina Szeffer (IIb), Lena Ginckaj (IIb),
Zuzanna Słąba (Ib), Maja Frant (Ib),
Aleksandra Ogryzek (Ib)
klasy IV - VI
I miejsce - Kinga Słupek (Va)
i Zofia Stelmach (VIb)
II miejsce - Rachela Pawlak (Va) i Maryla Wiktorczyk (Va)
III miejsce - Patrycja Gevorgyan (VIa) i Natalia Siemionek (VIb)
wyróżnienia: Aleksandra Wilk (IVa), Marta Puchniarska (IVb), Klara Sakwerda (VIa), Wiktoria Nowak (VIa),
Maciej Dujczyński (VIa), Weronika Sasim (Va), Iga Piekarz (Va), Maria Hertling (Va)




29 kwietnia 2016
uczniowie klasy p. Franciszka Osadzina -
Jan Olech, Tobiasz Didkowski, Jacek Kasperek, Mikołaj Mysiakowski, Paulina Pietras, Franciszek Borgiel i Jan Ogórek
oraz Milena Czajkowska, Bartosz Wycisk, Julia Wieczorek i Antoni Chycki
wzięli udział w warsztatach perkusyjnych w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
prowadzonych przez Sveta Stoyanova z Frost School of Music University of Miami



29 kwietnia 2016
uczniowie klas IIa i IIb
w ramach obchodów Światowego Dnia Książki wzięli udział
w zorganizowanym przez p. Alinę Kuźnar szkolnym konkursie czytelniczym "Wiem wszystko o Kubusiu Puchatku"
 




29 kwietnia 2016
Chór Dziecięcy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara
Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki pod batutą p. Igi Eckert
wystąpił podczas III Śląskiego Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych im. Józefa Świdra
w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach





29 kwietnia 2016
uczniowie klasy IIIb wraz z p. Jolantą Jastrzębską-Pindą
w ramach Innowacyjnego Projektu Edukacyjnego wzięli udział w wycieczce przedmiotowej,
podczas której zwiedzali Archikatedrę Chrystusa Króla w Katowicach,
a przewodnikiem został jeden z uczniów i ministrant -
Jan Poręba




Gratulujemy!
Jakub Kiszka z klasy IIIb zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej 6-9 lat
w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kocham Polskę"



29 kwietnia 2016
uczniowie klas IV-VI kibicowali drużynom podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie
w hali widowiskowo - sportowej Spodek w Katowicach



Gratul
ujemy!
Maja Kuncikowska z klasy p. Marzanny Eliasz- Maliszewskiej zdobyła wyróżnienie w grupie I
w XXIII Śląskim Konkursie "Instrumenty Dęte. Drewno dla najmłodszych" w Dąbrowie Górniczej



28 kwietnia 2016
uczniowie klasy IVa wraz z p. Agnieszką Śmieją i p. Aleksandrą Włodarczyk
zaprosili wszystkich na uroczystą akademię z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja -
piękną lekcję polskiej historii wzbogaconą pieśniami patriotycznymi i występem Antoniego Kurzei z klasy p. Magdaleny Muchy



Gratulujemy!
Oliwier Lusawa z klasy p. Magdaleny Muchy zajął III miejsce w grupie II,
a Laura Płatek z klasy p. Anny Kuchlewskiej - III miejsce w grupie III
w XIX Małopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie





28 kwietnia 2016
w ramach obchodów Światowego Dnia Książki
odbyła się zorganizowana przez p. Alinę Kuźnar Bajkowa Plejada Gwiazd



Gratulujemy!
Oto wyniki konkursu "Bajkowa Plejada Gwiazd":
klasy I - III
I miejsce - Julia Wiśniewska - Kuźnik (IIIb)
II miejsce - Nina Andrzejewska (Ia)
III miejsce - Weronika Górecka (IIIb)
wyróżnienia: Dorota Wierzchałek (Ia), Milena Czajkowska (Ib), Amelia Czapla - Nowicka (Ib),
Maciej Kuziel (Ib), Emilia Szymańska (IIb), Martyna Uchto (IIb) i Julia Niedziela (IIIa)
klasy IV - VI
I miejsce - Natalia Siemionek (VIb)
II miejsce - Jan Prudło (IVa) i Franciszek Borgiel (IVb)
III miejsce - Kaja Mysiakowska (Va)
wyróżnienia: Zofia Stelmach (VIb), Joanna Guzior (IVb), Rachela Pawlak (Va),
Maria Kani Kaka Hama (IVa) i Laura Pawlik (IVa)





W ramach obchodów Światowego Dnia Książki uczniowie klas VIa i VIb pisali listy do swoich ulubionych bohaterów literackich






28 kwietnia 2016
w ramach obchodów Światowego Dnia Książki
uczniowie klas IV, V i VI czytali bajki, baśnie i legendy uczniom klas I, II i III



Gratulujemy!
Oto laureaci VI Festiwalu Skrzypcowego "Mały violinista" w Olkuszu:
Helena Czech z klasy p. Renaty Dziuby - I miejsce w III kategorii wiekowej
Emilia Krzeszowiec z klasy p. Małgorzaty Wacławik - I miejsce w III kategorii wiekowej
Natalia Szymczyk z klasy p. Małgorzaty Wacławik - I miejsce w II kategorii wiekowej
Jerzy Holewa z klasy p. Janiny Sromek - III miejsce w II kategorii wiekowej
Anna Rachwał z klasy p. Moniki Szwedy - wyróżnienie w I kategorii wiekowej



28 kwietnia 2016
w ramach obchodów Światowego Dnia Książki
uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez p. Alinę Kuźnar "Czytanie bajek w szkolnej bibliotece"


Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnych zawodów dla klas IV - VI w pływaniu wytrzymałościowym:
I miejsce wśród dziewcząt - Debora Tengler i Iga Kordeusz
I miejsce wśród chłopców - Maciej Dujczyński



27 kwietnia 2I 016
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
uczestniczyli w warsztatach informatycznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach


Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnych zawodów dla klas IV - VI w tenisie stołowym:
klasy IV
I miejsce - Marta Puchniarska i Franciszek Borgiel
II miejsce - Maria Ogryzek i Jan Lasoń
klasy V
I miejsce - Maria Hertling i Karol Huget
II miejsce - Magdalena Siuda i Filip Siekierka
klasy VI
I miejsce - Julia Stolecka i Paweł Rudny
II miejsce - Martyna Burzyńska i Maksymilian Gromek



26 kwietnia 2016
w ramach obchodów Światowego Dnia Książki uczniowie klas I i II uczestniczyli w zajęciach
prowadzonych przez pracownika
Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej "Dzieci lubią wiersze Tuwima"


Gratulujemy!
Fryderyk Midor z klasy p. Alicji Murzynowskiej zajął III miejsce,
Marcelina Szeffer z klasy p. Alicji Murzynowskiej - IV miejsce,
Natalia Szymczyk z klasy p. Małgorzaty Wacławik - VI miejsce,
a Kaja Gwardyś z klasy p. Alicji Murzynowskiej - VII miejsce
w XX Międzynarodowym Konkursie "Talents for Europe" w Dolnym Kubinie


Gratulujemy!
Filip Krzeszowiec z klasy p. Adama Krzeszowca zajął I miejsce
na IX Forum Młodych Instrumentalistów w Gdańsku-Oruni


Gratul
ujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu dla klas I - III "Eko-zwierzak - stworek z surowców wtórnych":
I miejsce - Maja Gwardyś i Maja Kukuła
II miejsce - Patrycja Nowak, Paulina Durczok i Krzysztof Prudło
III miejsce - Pola Żebrowska i Kaja Gwardyś
wyróżnienia: Zofia Ukleja, Bartosz Kukuła, Mikołaj Mysiakowski, Jacek Kasperek,
Hanna Kałek, Agnieszka Czarkowska, Bruno Jodłowski, Jan Olech, Maja Kotkowska



Gratulujemy!
Amelia Żuber, Paulina Pietras, Renata Haczykowska, Emilia Grzyśka, Wojciech Górecki i Zofia Stelmach
zostali laureatami szkolnego konkursu czytelniczego



Gratulujemy!

Oto wyniki
 szkolnego konkursu
 dla klas IV - VI
"Eko-planeta -
Ziemia z surowców wtórnych":

I miejsce
Iga Piekarz

II miejsce
Amelia Żuber

III miejsce
Dominika Kupczyk i Kaja Mysiakowska



22 kwietnia 2016
uczniowie klasy IIa wraz z p. Aleksandrą Bury uczestniczyli w lekcji bibliotecznej o tematyce ekologicznej
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach


Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
                                                                                                                                                         św. Jan Paweł II

22 kwietnia 2016
klasa VIa wraz z p. Joanną Krawczyk, p. Anną Kostępską i p. Patrycją Pióro
w ramach obchodów 1050 - lecia Chrztu Polski przedstawiła inscenizację "Chrzest Polski"





22 kwietnia 2016
klasy Va i Vb wraz z p. Anną Prostacką, p. Anną Kostępską i p. Aleksandrą Franke
uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach



22 kwietnia 2016
uczniowie klasy IIIb wraz z p. Jolantą Jastrzębską-Pindą
w ramach Innowacyjnego Projektu Edukacyjnego wzięli udział w wycieczce przedmiotowej,
podczas której opowiadali o historii Teatru Śląskiego, Spodka, Pomnika Powstańców Śląskich i Oka Miasta



Gratulujemy!
Kaja Gwardyś z klasy p. Alicji Murzynowskiej zdobyła wyróżnienie
w XX Spotkaniach Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku



21 kwietnia 2016
w ramach obchodów Światowego Dnia Książki
uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez p. Alinę Kuźnar "Czytanie bajek w szkolnej bibliotece"



21 kwietnia 2016
w ramach obchodów Światowego Dnia Książki
uczniowie klas IV, V i VI czytali bajki, baśnie i legendy uczniom klas I, II i III




21 kwietnia 2016
klasa IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
w ramach obchodów Dnia Ziemi
uczestniczyła
w lekcji bibliotecznej o tematyce ekologicznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach




Gratulujemy!
Helena Czech z klasy IIIb zajęła II miejsce, a Maja Gwardyś z klasy IIIa zdobyła wyróżnienie
w międzyszkolnym konkursie czytania ze zrozumieniem dla klas trzecich




19 kwietnia 2016
klasa IVb wraz z p. Aleksandrą Franke i p. Aliną Kuźnar uczestniczyła
w lekcji bibliotecznej "Historia pisma i książki" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach


19 kwietnia 2016
Anna Wiewióra z klasy harfy p. Agnieszki Kaczmarek-Bialic, Zofia Stelmach z klasy fortepianu p. Marceliny Pyrkosz,
Łukasz Śmiałkowski z klasy wiolonczeli p. Alicji Murzynowskiej, Maksymilian Gromek z klasy skrzypiec p. Renaty Dziuby
i Artur Jaworski z klasy skrzypiec p. Ewy Iwan wystąpili na Międzyszkolnym Koncercie "Wiosenne Impresje Muzyczne"
w Państwowej Szkole Muzycznej im. Jana Kiepury w Sosnowcu




19 kwietnia 2016
klasa Vb wraz z p. Aleksandrą Franke zorganizowała przedstawienie o tematyce mitologicznej





19 kwietnia 2016
klasa Vb wraz z p. Aleksandrą Franke zorganizowała ucztę grecką
podsumowującą cykl zajęć poświęconych mitologii greckiej




15 kwietnia 2016
klasa Va wraz z p. Aleksandrą Franke zorganizowała przedstawienie o tematyce mitologicznej


Gościnnie wystąpiła uczennica klasy VIb Marysia Siarkowska



15 kwietnia 2016
klasa Va
wraz z
p. Aleksandrą Franke
zorganizowała
ucztę grecką
podsumowującą
cykl zajęć
poświęconych mitologii greckiej







Gratulujemy!
Julia Komander z klasy p. Anny Kuchlewskiej zajęła III miejsce,
a duet - Lena Koziarska i Magdalena Iwanowicz - z klasy p. Joanny Pilch zdobył wyróżnienie
na XII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku



14 kwietnia 2016
uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty




Gratulujemy!
Oto wyniki konkursu recytatorskiego dla klas I-III:
I miejsce - Helena Czech (IIIb)
II miejsce - Maria Nowak (IIIa)
III miejsce - Emilia Krzeszowiec (IIIb)
wyróżnienia:
Milena Czajkowska (Ib), Agnieszka Czarkowska (IIIa), Nina Andrzejewska (Ia) i Emilia Szymańska (IIb)




8 kwietnia 2016
Amelia Iwan z klasy p. Ewy Iwan oraz Małgorzata Wierzchałek z klasy p. Renaty Dziuby
i Wojciech Górecki z klasy p. Piotra Kudełki - przy akompaniamencie p. Piotra Kudełki -
wystąpili na Gali Talentów w Szkole Podstawowej nr 15 w Katowicach


Gratulujemy!
Maksymilian Gromek z klasy p. Renaty Dziuby
zajął I miejsce w Konkursie Skrzypcowym o Nagrodę Václava Krůčka w Novym Jicinie



Gratulujemy!
Paulina Pietras z klasy p. Franciszka Osadzina zajęła I miejsce w III grupie
w III Olkuskim Konkursie Perkusyjnym "Młody Perkusista"




Gratulujemy!
Agnieszka Czarkowska z klasy p. Marzanny Eliasz-Maliszewskiej zajęła II miejsce
w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu



Gratulujemy!
Anna Rachwał i Dominik Złocki z klasy Ib zdobyli wyróżnienie w konkursie plastycznym "Wiosenna pobudka" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną (Filia nr 11) w Katowicach




Gratul
ujemy!

Oto wyniki konkursu plastycznego "Pisankowe szaleństwo"
zorganizowanego przez wychowawców świetlicy:


I miejsce
Maria Szewerda (Va), Emilia Gembalczyk (IIb),
Zuzanna Ciaciek (IIIa) i Maja Kotkowska (IIIa)

II miejsce
Natalia Szymczyk (IIb) i Emilia Albertusiak (IIb)

III miejsce
Nel Dąbrowska (IIIa) i Natalia Wałek (IIb)

wyróżnienia
Pola Żebrowska (IIIa), Hanna Oczko (IIIa),
Zofia Ukleja (IIIa), Paulina Antoniak )Ib),
Hanna Gocalińska (Ia), Amelia Tlatlik (IIa)
i Maja Klimas (IIa)



23 marca 2016
 uczniowie klasy I b, IIa i IIb
wraz z p. Aliną Kuźnar, p. Wandą Bacią, p. Aleksandrą Kocurowską i p. Joanną Zub uczestniczyli
w lekcji muzealnej "Zwyczaje Wielkanocne" w
Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie


Gratulujemy!
Oto wyniki ogólnopolskiego konkursu Maks Matematyczny:
Amelia Iwan - wynik bardzo dobry (5 miejsce w województwie, 40 w kraju)
Emilia Grzyśka - wynik dobry (10 miejsce w województwie, 100 w kraju)


23 marca 2016

uczniowie klasy IIIb wraz z p. Jolantą Jastrzębską-Pindą uczestniczyli w lekcji bibliotecznej
"Wiosenna Wielkanoc" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach




22 marca 2016

 uczniowie klasy IIIb wraz z p. Jolantą Jastrzębską-Pindą
obejrzeli spektakl "Tylko jeden dzień" w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach




DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI
ZA UDZIAŁ W ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU DOBROCZYNNYM


ZEBRANA KWOTA - 1402,57 ZŁ - ZOSTAŁA PRZEKAZANA
ZA POŚREDNICTWEM FUNDACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RATOWNIK GÓRNICZY Z JAWORZNA
NA LECZENIE CIERPIĄCEJ NA CIĘŻKĄ CHOROBĘ SERCA JULII FOLGI





Gratul
ujemy!
Maja Gwardyś z klasy IIIa zajęła II miejsce
w Miejskim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III "W krainie matematyki"




18 marca 2016
 uczniowie klasy IIa wraz z p. Aleksandrą Bury i p. Marią Madej
uczestniczyli w warsztatach "Pisankowe czary mary" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach


Gratulujemy!
Tymon Górski z klasy p. Tomasza Janeczki zdobył wyróżnienie
w VIII Turnieju Młodych Akordeonistów w Oleśnicy




Gratulujemy!
Amelia Rogowska z klasy p. Magdaleny Muchy zajęła I miejsce
w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle




Gratulujemy!
Nel Dąbrowska z klasy IIIa zajęła IV miejsce
w XII Konkursie Twórczości Dziecięcej "Przygoda z lekturą"


Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu "Mistrz Ortografii":
I miejsce - Amelia Żuber i Agata Wieczorek
II miejsce - Emilia Grzyśka, Hanna Janeczko i Maja Kuncikowska
III miejsce - Laura Pawlik, Anna Janeczek i Monika Bywalec
wyróżnienia: Nadia Gierka, Dorota Węgrzyn, Zuzanna Gwizdon, Julia Komander i Jan Prudło




17 marca 2016
 uczniowie klas IVa i IVb
wraz z p. Anną Prostacką, p. Anną Kostępską i p. Joanną Krzemień
uczestniczyli w zajęciach
w Laboratorium Bioróżnorodności
w Parku Śląskim w Chorzowie




16 marca 2016
uczniowie klas Va i Vb wraz z p. Alicją Murzynowską, p. Anną Prostacką i p. Joanną Krzemień
uczestniczyli w symfonicznym koncercie edukacyjnym "Muzyka między sacrum a profanum"
w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach




15 marca 2016
uczniowie klasy Ib wraz z p. Aliną Kuźnar uczestniczyli w lekcji bibliotecznej
o tematyce wiosennej i świątecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach




15 marca 2016
uczniowie klasy IIIa wraz z p. Wandą Bacią i p. Karoliną Jesionek uczestniczyli w lekcji muzealnej
"Zwyczaje Wielkanocne" w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie




14 marca 2016
uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach muzyki dawnej
zorganizowanych przez p. Aleksandrę Włodarczyk i p. Karolinę Jesionek,
podczas których wystąpili: p. Anna Wiktoria Swoboda (lutnia),
p. Karolina Jesionek (flet traverso) i p. Karol Bulanda (kontratenor)


12 marca 2016
odbył się dzień otwarty szkoły



7 - 9 marca 2016
uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych
w kościele ojców dominikanów pw. Przemienienia Pańskiego w Katowicach


Gratulujemy!
Oto wyniki ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny:
wynik bardzo dobry
Amelia Iwan (IVb), Tymon Górski (IIa), Piotr Strańczyk (IIa), Jerzy Holewa (IIb),
Maja Mach (IIb), Maja Gwardyś (IIIa), Jakub Frant (IIIb), Michał Kuziel (IIIb)
wynik dobry
Emilia Grzyśka (Va), Paweł Masiuk (IIIb)
najlepszy wynik w szkole
Karolina Kahnert (VIb)


Gratul
ujemy!
Iga Szymborska z klasy p. Tomasza Janeczki zdobyła wyróżnienie podczas
XXII Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej "Od solisty do orkiestry"


Gratul
ujemy!
Dorota Węgrzyn została laureatką
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego




12 lutego 2016
uczniowie klasy IIa uczestniczyli w prowadzonej przez p. Alinę Kuźnar
lekcji bibliotecznej "Dzieci lubią książki. Spotkanie z Elmerem - słoniem w kratkę"







10 lutego 2016
odbył się w naszej szkole
przygotowany przez
p. Patrycję Pióro
i p. Igę Eckert
Koncert Twórczości Uczniowskiej








Gratul
ujemy!
Helena Czech zajęła II miejsce w Zawodach Pływackich o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych




9 lutego 2016
w sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Katowicach
odbył się koncert "Mistrz i Uczeń"

Galeria zdjęć




4 lutego 2016
uczniowie klasy IIb uczestniczyli w prowadzonej przez p. Alinę Kuźnar
lekcji bibliotecznej "Dzieci lubią książki. Spotkanie z Elmerem - słoniem w kratkę"



Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas IV - VI:
I miejsce - Amelia Iwan, Zofia Olesik i Anna Wiewióra
II miejsce - Jan Prudło i Weronika Byrska
III miejsce - Zuzanna Kiczka i Dagmara Pobocha
wyróżnienie - Emilia Bromboszcz




1 lutego 2016
Jan Olech, Bartosz Wycisk, Tobiasz Didkowski, Paulina Pietras i Antoni Chycki
z klasy p. Franciszka Osadzina wystąpili podczas koncertu muzyki perkusyjnej
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu - Zdroju


Oto zimowe prace wykonane w świetlicy szkolnej





Radość jest potrzebą, siłą i wartością życia.
Johannes Kepler

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Laurka dla Julki"
- pod patronatem Samorządu Szkolnego i wychowawców świetlicy -
niosąc radość chorej Julce Frącek z Elbląga, która marzy o otrzymaniu
wielu kartek z życzeniami z okazji ósmych urodzin




Gratul
ujemy!
Duet - Emilia Grzyśka z klasy p. Marceliny Pawlak i Anna Janeczek z klasy p.Janiny Gawron
zajął I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych "Muzykowanie w Trzcianie"


Gratul
ujemy!
Artur Jaworski i Szymon Maliszewski z klasy p. Ewy Iwan
zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych w V Gdańskim Konkursie Skrzypcowym





Gratul
ujemy!

 Oto wyniki szkolnego konkursu "Tańczyć każdy może":
  w kategorii soliści
I miejsce - Karol Huget (Vb)
II miejsce - Anna Janeczek (Va)

i
Karolina Kahnert (VIb)
 III miejsce - Weronika Ruchała (Vb)

w kategorii zespół
I miejsce - GSPD -
Dagmara Pobocha i Stefania Grabiec (Vb)
II miejsce - PIĘĆ MARIONETEK I KTOŚ -
Julia Wieczorek, Aleksandra Wilk, Anna Wiewióra,
Zofia Sanocka, Amelia Żuber i Julia Komander (IVa)
III miejsce - LEKKA SMUGA -
Martyna Burzyńska i Natalia Siemionek (VIb)


nagrody publiczności:
w kategorii soliści
I miejsce - Karol Huget (Vb)
II miejsce - Karolina Kahnert (VIb), Anna Janeczek (Va)
i Maria Szewerda (Va)
III miejsce - Kinga Wieszała (IVa)

w kategorii zespół
I miejsce -
PIĘĆ MARIONETEK I KTOŚ - Julia Wieczorek, Aleksandra Wilk,
Anna Wiewióra, Zofia Sanocka, Amelia Żuber i Julia Komander (IVa)
II miejsce - GSPD - Dagmara Pobocha i Stefania Grabiec (Vb)
III miejsce - LEKKA SMUGA - Martyna Burzyńska i Natalia Siemionek (VIb)




Gratulujemy!
Tymon Górski z klasy p. Tomasza Janeczki zajął I miejsce,
a Iga Szymborska z klasy p. Tomasza Janeczki zdobyła wyróżnienie
w Konkursie Akordeonowym Tremolando w Kluczborku





27  stycznia 2016
  odbył się bal przebierańców dla uczniów klas I - III
i dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV - VI





W roku szkolnym 2015/2016
nasza szkoła uczestniczy w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "WF z klasą"
,
który ma na celu promowanie aktywności fizycznej w szkole i poza nią.

W ramach programu p. Małgorzata Grądzka i p. Sabina Słomka
zorganizowały Pierwsze Mikołajkowe Zawody w Pływaniu dla klas I-III i IV-VI
oraz konkurs plastyczny "Moja ulubiona dyscyplina sportowa".

Dla uczniów organizowane są również Aktywne Przerwy.



22  stycznia 2016
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
obchodzili Dzień Babci i Dziadka



21  stycznia 2016
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską przygotowali przedstawienie
z okazji pasowania
uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki



19  stycznia 2016
uczniowie naszej szkoły - Katarzyna Walczak z klasy Ib, Hanna Burzyk i Joel Pawlak z klasy IIa,
Amelia Kremer z klasy IIb, Milena Berdzik i Wiktoria Chłond z klasy IIIa, Julia Komander z klasy IVa
oraz Marta Bekierz, Iga Piekarz i Maryla Wiktorczyk z klasy Va wraz z p. Anną Kuchlewską
wystąpili z koncertem kolęd w Miejskim Przedszkolu nr 25 im. Króla Maciusia I w Katowicach

 



Gratul
ujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu "Jestem redaktorem gazety mitologicznej":
I miejsce - Iga Piekarz i Antoni Chycki
II miejsce - Zuzanna Kiczka i Marta Ukleja
III miejsce - Piotr Peca, Maria Szewerda i Dagmara Pobocha
wyróżnienia: Małgorzata Kwapiszewska, Anna Janeczek, Magdalena Siuda, Kaja Mysiakowska,
Emilia Grzyśka, Weronika Ruchała, Maja Jarzyna, Renata Haczykowska i Marta Bekierz




16  stycznia 2016
w sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Katowicach
odbył się koncert półroczny uczniów naszej szkoły

Galeria zdjęć



Gratulujemy!
Zofia Stelmach z klasy p. Marceliny Pawlak i Maria Białka z klasy p. Anny Kuchlewskiej

zajęły I miejsce
,
Julia Komander z klasy p. Anny Kuchlewskiej i Oliwier Lusawa z klasy p. Magdaleny Muchy - II miejsce,
Izabella Urbańska z klasy p. Agnieszki Porzuczek, Emilia Grzyśka z klasy p. Marceliny Pawlak
i Antoni Kurzeja z klasy p. Magdaleny Muchy - III miejsce,
a Anna Janeczek z klasy p. Janiny Gawron zdobyła wyróżnienie
w I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Trzcianie




Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma, albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu.
A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Księga Nehemiasza

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI,
KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W
KOORDYNOWANEJ PRZEZ P. ANNĘ KOSTĘPSKĄ
I SAMORZĄD SZKOLNY WRAZ Z OPIEKUNEM - P. ALEKSANDRĄ FRANKE

AKCJI DZIELENIA SIĘ ŚWIĄTECZNYM DOBREM Z PODOPIECZNYMI
ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ ŚW. WOJCIECHA W KATOWICACH PRZY UL. CHOPINA 14/1





22  grudnia 2015
uczniowie klasy IVb wraz z p. Aleksandrą Franke, p. Aleksandrą Włodarczyk i p. Igą Eckert
zaprosili wszystkich na jasełka







DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI
ZA UDZIAŁ W ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU DOBROCZYNNYM


ZEBRANA KWOTA - 1012,57 ZŁ - ZOSTAŁA PRZEKAZANA
ZA POŚREDNICTWEM FUNDACJI VOTUM
NA LECZENIE I REHABILITACJĘ MAĆKA WÓJCIKA





Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu "Moja opowieść wigilijna"/"Moje świąteczne strofy":
I miejsce - Amelia Żuber i Weronika Byrska
II miejsce - Dagmara Pobocha
III miejsce - Edyta Węgrzyn
wyróżnienia: Rachela Pawlak, Debora Tengler, Weronika Ruchała, Emilia Grzyśka, Zofia Stelmach,
Kaja Mysiakowska, Maria Szewerda, Amelia Rogowska, Zuzanna Kiczka




22  grudnia 2015
uczniowie
naszej szkoły - podczas spotkań opłatkowych - złożyli sobie świąteczne życzenia




Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu "Moja stajenka":
I miejsce - Maja Kuncikowska
II miejsce - Weronika Bittner
III miejsce - Martyna i Maksymilian Uchto
wyróżnienia: Maja Kotkowska, Emilia Szymańska, Zofia Olesik, Dagmara Pobocha,
Piotr Peca, Antoni Chycki, Zofia Buchta i Zuzanna Kiczka




21 grudnia 2015
odbył się w naszej szkole koncert kolęd



Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu "Mój świąteczny anioł":
I miejsce - Maja Klimas (IIa)
II miejsce -Wiktoria Chłond (IIIa)
III miejsce - Amelia Żuber (IVa)
wyróżnienia: Emilia Kokot (IIa) i Maja Kotkowska (IIIa)




21 grudnia 2015
uczniowie klas IIa i IIb wraz z p. Aleksandrą Bury, p. Aleksandrą Kocurowską,
p. Renatą Dziubą i p. Małgorzatą Wacławik
wzięli udział w warsztatach plastycznych w Fabryce Bombek w Miechowie


Gratulujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu mitologicznego:
I miejsce - Renata Haczykowska
II miejsce - Anna Janeczek
III miejsce - Zuzanna Kiczka i Emilia Grzyśka
wyróżnienia: Weronika Ruchała, Kaja Mysiakowska, Maria Szewerda i Dagmara Pobocha


17 grudnia 2015
uczniowie klas Ib
wraz z p. Aliną Kuźnar,
uczniowie klasy IIb
wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
i uczniowie klasy IIIa
wraz z p. Wandą Bacią
obejrzeli spektakl
"Biegnijcie do szopki"
w
Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum
w Katowicach





Gratul
ujemy!
Laura Płatek z klasy p. Anny Kuchlewskiej zdobyła wyróżnienie
podczas XII Muzycznych Spotkań Najmłodszych Pianistów w Sieradzu



Gratulujemy!
Zofia Olesik z klasy p. Urszuli Szygulskiej
zdobyła I Nagrodę, Nagrodę specjalną Fundacji Pierwsze Skrzypce
i Nagrodę
specjalną - udział w Kursie Mistrzowskim w Busku-Zdroju,
Artur Jaworski
z klasy p. Ewy Iwan - II Nagrodę,
a Szymon Maliszewski z klasy p. Ewy Iwan - III Nagrodę
w V Grudziądzkim Konkursie Skrzypcowym im. Piotra Janowskiego





11 grudnia 2015
uczniowie klas IIa i IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską, p. Aleksandrą Bury, p. Marią Madej i p. Renatą Dziubą
zwiedzali Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu



Gratul
ujemy!
Jakub Frant z klasy IIIb zajął III miejsce
w I Miejskim Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Cztery Pory Roku"




9 grudnia 2015
uczniowie klasy Ib wraz z p. Aliną Kuźnar, uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
 i uczniowie klasy IIIb wraz z p. Jolantą Jastrzębską-Pindą
uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Święta Bożego Narodzenia"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach




7 grudnia 2015
uczniowie naszej szkoły spotkali się z Mikołajem



Gratul
ujemy!
Anna Nowak z klasy p. Katariny Wieczorekovej zdobyła wyróżnienie
w IX Mikołajkowym Konkursie Gitarowym w Rybniku




4 grudnia 2015
uczniowie klasy IIa wraz z p. Aleksandrą Bury w ramach warsztatów o tematyce świątecznej
wykonali choinki z makaronu


4 grudnia 2015
Julian Szostek i Maksymilian Uchto z klasy IVa wraz z p. Agnieszką Śmieją
zorganizowali i poprowadzili lekcję wychowawczą na temat Barbórki





Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Pocztówka dla żołnierzy z Afganistanu", przygotowując pod opieką wychowawców świetlicy świąteczne kartki z życzeniami skierowanymi do polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie






Gratul
ujemy!
Filip Krzeszowiec z klasy p. Adama Krzeszowca zajął II miejsce
w IX Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu



27 listopada 2015
Zuzanna Gandyk, Klara Smykowska, Hanna Burzyk, Agata Laksa i Bazyl Bilczyński
z klasy p. Karoliny Jesionek uczestniczyli w Andrzejkowym Spotkaniu Flecistów TUTTI FLUTTI
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie



Oto jesienne prace wykonane podczas lekcji plastyki



Gratul
ujemy!
Szymon Kała z klasy p. Dariusza Jurszy zdobył wyróżnienie
w Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie




26 listopada 2015
uczniowie klasy IVa wraz z p. Joanną Krzemień zorganizowali lekcję kleksografii i przędzenia liter
zainspirowaną "Aka
demią Pana Kleksa" Jana Brzechwy



Gratul
ujemy!
Klara Smykowska z klasy p. Karoliny Jesionek zdobyła wyróżnienie
w Konkursie Fletowym SYRINX w Kędzierzynie - Koźlu




26 listopada 2015
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Andrzejki" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach




24 listopada 2015
uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "W krainie Misiolandii"
zorganizowanej przez p. Alinę Kuźnar z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia




24 listopada 2015
Bartosz Kukuła, Jan Olech i Tobiasz Didkowski z klasy p. Franciszka Osadzina
wzięli czynny udział w Regionalnych Warsztatach Perkusyjnych CEA prowadzonych przez prof. Stanisława Proksę
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach





















24 listopada 2015
odbył się koncert muzyki dworskiej zorganizowany przez p. Ewę Iwan




Oto prace wykonane w szkolnej świetlicy




Gratul
ujemy!
Oto wyniki szkolnego konkursu fotograficznego "Katowice - najciekawsze miejsca":
I miejsce - Martyna Uchto (IIb) i Iga Szymborska (IIIa)
II miejsce - Zuzanna Gandyk (Ia) i Lena Koziarska (IIa)
III miejsce - Amelia Żuber (IVa) i Kamila Borgieł (Ia)
wyróżnienia:
Maja Klimas (IIa), Natalia Szendzielorz (IIb), Małgorzata Wierzchałek (IVb), Jerzy Holewa (IIb),
Anna Nowak (IIIb), Paulina Durczok (Ia), Patrycja Nowak (IIIa), Zuzanna Ciaciek (IIIa),
Julia Cybulska (IIIb), Jan Prudło (IVa), Emilia Kokot (IIa) i Maria Nowak (IIIa)



Oto jesienne prace uczniów klasy IIIa



Gratul
ujemy!
Dorota Węgrzyn, Karolina Gorol i Artur Jaworski
dostali się do etapu rejonowego
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego




Gratul
ujemy!
Amelia Rogowska z klasy p. Magdaleny Muchy
zajęła II miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków w Opolu




18 listopada 2015
- w Dniu Zdrowego Odżywiania - uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem.
Z tej okazji uczniowie klasy Ib wraz z p. Aliną Kuźnar przygotowali przedstawienie "Na straganie",
a uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
zaprosili wszystkich do Krainy Zdrowego Odżywiania i przygotowali kanapki.


Uczniowie klasy IIIa wraz z p. Wandą Bacią przygotowali
przedstawienie "Witaminki" oraz szaszłyki owocowe i warzywne.





Gratul
ujemy!
Filip Siekierka zajął II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla Dysortografików



Oto jesienne prace wykonane w szkolnej świetlicy






Oto tor przeszkód
zaprojektowany
i wykonany
przez uczniów klasy IIIb
pod czujnym okiem
p. Jolanty Jastrzębskiej-Pindy



Listopad to czas opowieści o dziejach naszej Ojczyzny i rodzinnych wspomnień.
Oto uczeń klasy IIIb z wojskową maską gazową swojego pradziadka.




O Śląsku mam do powiedzenia same dobre rzeczy. Tu się żyje po Bożemu, tu się porządnie pracuje.
Wojciech Kilar



To ziemia, na której rodzą się diamenty.
Jan Paweł II

18 listopada 2015
uczniowie klas VIa i VIb wraz z p. Joanną Krawczyk i p. Dorotą Dworaźny
uczestniczyli w regionalnej lekcji muzealnej w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach




17 listopada 2015
uczniowie klasy Ib wraz z p. Aliną Kuźnar obejrzeli spektakl "Narysuj mi baranka"
w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum


Gratul
ujemy!
Emilia Olszewska z klasy p. Katariny Wieczorekovej zdobyła wyróżnienie
w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym dla dzieci i młodzieży Luthier w Bratysławie



Kiedy nagle las zaszumi,
Mowę sosny gdy zrozumiesz,
To jest Polska.
Gdy zobaczysz gdzieś topole
Królujące ponad polem,
To jest Polska.
Gdy zobaczysz płowe wrzosy
Rozbłyskane w kroplach rosy,
To jest Polska.
Kiedy drogim jest ci w życiu
Żyto srebrne przy księżycu,
To jest Polska.
Ujrzysz biały krzyż wycięty,
Hełm i pod nim piasek święty,
To jest Polska.




10 listopada 2015
uczniowie klasy Va wraz z p. Joanną Krawczyk zaprosili wszystkich na
uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości -
piękną lekcję patriotyzmu wzbogaconą o polskie pieśni opracowane przez p. Patrycję Pióro
i występ ucznia klasy p. Ewy Iwan  - Artura Jaworskiego -
przy akompaniamencie p. Grażyny Sokalskiej





Gratul
ujemy!
Emilia Szymańska z klasy p. Ewy Iwan, Emilia Kokot z klasy p. Agnieszki Kaczmarek-Bialic
i Marcelina Szeffer z klasy p. Alicji Murzynowskiej
zdobyły tytuł Super Mistrza,
a Fryderyk Midor
z klasy p. Alicji Murzynowskiej i Natalia Szymczyk z klasy p. Małgorzaty Wacławik
zdobyli tytuł Mistrza
w I Ogólnopolskim Konkursie "I pierwszak może być mistrzem" w Warszawie


Oto prace uczniów klas IV-VI "W głębinach oceanu" wykonane podczas lekcji plastyki



"Wiedziałem dobrze, że oprócz dużych planet, takich jak Ziemia, Jowisz, Mars, Wenus, którym nadano imiona,
są setki innych, tak małych, że z wielkim trudem można je zobacz
yć
przy pomocy teleskopu."
Antoine de Saint-Exupery "Mały Książę"



Oto - inspirowane "Małym Księciem" - prace wykonane przez uczniów klasy VIb







30 października 2015
uczniowie klasy Vb
wraz z p. Anną Kostępską
i p. Igą Eckert
zaprosili wszystkich
na uroczysty apel
z okazji
Uroczystości
Wszystkich Świętych
i Dnia Zadusznego



27 października 2015
uczniowie klasy IIIb wraz z p. Jolantą Jastrzębską-Pindą
uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Jesień"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach, podczas której  wykonali jesienne stworki
z ziemniaków.




Oto jesienne prace wykonane w szkolnej świetlicy







27 października 2015
odbył się
koncert
nie tylko kociej muzyki
zorganizowany
przez p. Ewę Iwan







Gratul
ujemy!
Dorota Węgrzyn, Maksymilian Gromek i Zofia Stelmach
zakwalifikowali się do etapu rejonowego XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych




Gratul
ujemy!
Oto wyniki konkursu "Narysuję portret mojego Nauczyciela":
I miejsce -
Krzysztof Prudło z Ia oraz Iga Szymborska, Nel Dąbrowska i Hanna Oczko z IIIa
II miejsce - Michał Gnajda z Ia i Zofia Ukleja z IIIa
III miejsce - Natalia Szymczyk i Emilia Gembalczyk z IIb
wyróżnienia: Martyna Karandys i Jakub Myrcik z Ib, Kamila Borgieł z Ia,
Julia Wiśniewska-Kuźnik z IIIb, Roch Buchta z IVa,
Emilia Albertusiak z IIb i Maja Klimas z IIa







21 października 2015
uczniowie
klasy IIb
wraz z
p. Aleksandrą Kocurowską
wykonali
jesienne sałatki





20 października 2015
uczniowie klasy VIa wraz z p. Joanną Krzemień i p. Marią Madej
obejrzeli filmową adaptację powieści "Mały Książę" w Cinema City Punkt 44 w Katowicach


Gratulujemy!
Dagmara Pobocha z klasy Vb i absolwentka naszej szkoły Patrycja Marzec
zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów
zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego,
Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza.
Ich utwory znalazły się w tomie Antologii Poezji Dziecięcej,
którego recenzentem jest pani Kira Gałczyńska.




16 października 2015
uczniowie klasy VIb wraz z p. Aleksandrą Franke i p. Małgorzatą Grądzką
obejrzeli filmową adaptację powieści "Mały Książę" w Cinema City Punkt 44 w Katowicach
 

Oto jesienne prace wykonane przez uczniów klasy IIIb





15 października 2015
uczniowie klasy IIIa wraz z p. Wandą Bacią uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Dary lasu"
połączonej z zajęciami plastycznymi - wykonaniem jesiennego stworka -
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach




15 października 2015
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
uczestniczyli w zajęciach "Las to najcenniejszy dar, jaki dała nam natura"
w pracowni biologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach




15 października 2015
uczniowie klas IVa i IVb wraz z p. Agnieszką Śmieją, p. Aleksandrą Franke i p. Piotrem Kudełką
obejrzeli spektakl "Wąż" przygotowany przez Teatr Lalek Banialuka w Bielsku - Białej
w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice Dzieciom" w Pałacu Młodzieży w Katowicach


13 października 2015
uczniowie klas Va i Vb wraz z p. Igą Eckert, p. Anną Prostacką i p. Magdaleną Gracą
obejrzeli spektakl "Szpak Fryderyk" przygotowany przez Opolski Teatr Lalki i Aktora
w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice Dzieciom" w Pałacu Młodzieży w Katowicach




13 października 2015
uczniowie klas IVa i IVb wraz z p. Igą Eckert i p. Joanną Krzemień
oraz uczniami klasy p. Karoliny Jesionek, p. Dariusza Jurszy i p. Franciszka Osadzina
zaprosili wszystkich na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej





9 października 2015
uczniowie klasy p. Franciszka Osadzina: Jacek Kasperek, Franciszek Borgiel, Antoni Chycki, Jan Ogórek i Jan Olech
oraz Milena Czajkowska, Bartosz  Kukuła, Bartosz Wycisk, Tobiasz Didkowski, Julia Wieczorek, Filip Siekierka,
Mikołaj Mysiakowski i Paulina Pietras wzięli udział
w warsztatach i koncercie marimbafonistki  z Korei Południowej Se-Mi Hwang




8 października 2015
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Jesień" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach,
podczas której karmili jeża owocami jesieni i wykonali jesienne
ludziki z ziemniaków.


8 października 2015
uczniowie klas IVa i IVb pod opieką p. Joanny Krawczyk i p. Janiny Klęk
uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Historii Katowic.




5 października 2015
uczniowie klasy IIIb wraz z p. Jolantą Jastrzębską - Pindą podczas zajęć "Przetwory mleczne"
wykonali szaszłyki serowe.




1 października 2015
odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki zorganizowany przez p. Ewę Iwan.


Dzięki wspaniałym wypiekom, którymi uczniowie klasy IVb częstowali wszystkich,
Międzynarodowy Dzień Muzyki był nie tylko pełen słodkich brzmień, ale również zapachów i smaków.





1 października 2015
uczniowie klasy IIIa wraz z p. Wandą Bacią podczas zajęć "Przetwory mleczne"
wykonali kanapki z różnymi rodzajami sera.



1 października 2015
uczniowie klasy IIa i IIb pod opieką p. Aleksandry Bury i p. Aleksandry Kocurowskiej
uczestniczyli w spotkaniu z Policją na temat bezpieczeństwa na drodze.





30 września 2015
uczniowie klasy IIb obchodzili Dzień Chłopaka.
Nie zabrakło śpiewu, życzeń, ciasteczek i prezentów.

Radośnie świętowało również Siedmiu Wspaniałych z klasy IIIb.




29 września 2015
uczniowie klasy IIIa wraz z p. Wandą Bacią
podczas zajęć "Znaczenie owoców i warzyw dla prawidłowego rozwoju organizmu"
przygotowali sałatki owocowe i warzywne.





Prawdą jest, że gdzie się nie rozejrzymy, tam komuś czegoś brakuje.
Prawdą jest, że na świecie nie brakuje miejsc, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć.
Prawdą jest, że świata nie zmienimy.
Ale szczególnie prawdziwie brzmi pewne afrykańskie przysłowie, które mówi, że
"Siedząc, nie schwytasz zająca".

Salezjański Wolontariat Misyjny stara się nie siedzieć w miejscu.
Wolontariusze jeżdżą po świecie i próbują „chwytać zające”- nieść radość tam, gdzie jej brakuje.
Maskotką misyjną w Etiopii nieprzypadkowo jest zając Hagirso, co w ich języku  oznacza Radość.


25 września 2015

uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z Adrianem -
starszym kolegą z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Świętochłowicach,
który wrócił z misji w Etiopii, dokąd zawiózł zebrane przez nas dary i gdzie prowadził zajęcia dla dzieci.

 








25 września 2015

uczniowie klasy IIa
wraz z p. Aleksandrą Bury
uczestniczyli w zajęciach
"Warzenie śląskich potraw"
w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie,
podczas których gotowali
kluski śląskie i wodzionkę.





24 września 2015
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską uczestniczyli w zajęciach "Warzenie śląskich potraw"
w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie,
podczas których gotowali kluski śląskie i wodzionkę.



23 września 2015
uczniowie klas VIa i VIb pod opieką p. Doroty Dworaźny, p. Anny Kostępskiej i p. Magdaleny Jodłowskiej
uczestniczyli w koncercie "Muzyka między sacrum i profanum"
w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.


18 września 2015
uczniowie klas VIa i VIb pod opieką p. Anny Prostackiej, p. Doroty Dworaźny i p. Małgorzaty Grądzkiej
uczestniczyli w zajęciach w Planetarium Śląskim.






17 września 2015
uczniowie klas Vb i VIb
pod opieką p. Igi Eckert
uczestniczyli
w warsztatach muzyki rozrywkowej
zorganizowanych przez ZPSM
im. W. Kilara w Katowicach
w salach POSM II st. im K. Szymanowskiego,
a prowadzonych przez Jana Gałacha,
który do współpracy zaprosił
Jakuba Kołodziejczyka i Agnieszkę Olek.





Warsztaty zakończyły się energetycznym koncertem zespołu The Gałach Band.







11 września 2015

uczniowie klasy IIa wraz z p. Aleksandrą Bury uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Czytanie bajek"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach.




10 września 2015
uczniowie klasy IIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Czytanie bajek"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach.


  8 września 2015
odbył się w naszej szkole kiermasz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.




1 września 2015

uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016.


1