!

22 września 2016
uczniowie klasy IIIb wraz z panią Aleksandrą Kocurowską uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Dary jesieni"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

20 września 2016
            Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa podpisał w obecności Bernadety Stańczyk, Dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach, akt notarialny przenoszący prawo własności do nieruchomości przy ul. Dąbrówki 9 w Katowicach, w której mieści się Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki, na rzecz Skarbu Państwa. Dzięki temu nasza szkoła uzyskała możliwość dalszego rozwoju ze względu na nowe pomieszczenia przejęte po Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Podpisanie tego aktu spowodowało, że zakończyły się sukcesem wieloletnie starania p. Dyrektor Stańczyk, jak i wcześniejszych Dyrektorów szkoły, o przejęcie całego budynku, dzięki czemu będzie można zgodnie z prawem rozpocząć prace remontowe przewidziane dla POSM I st.

A oto nasza szkoła widziana oczami uczniów klas pierwszych

8 września 2016
uczniowie klasy IIIb wraz z p. Aleksandrą Kocurowską
w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego "Obrzędy, zwyczaje, atrakcje i zabytki śląskie w edukacji wczesnoszkolnej"