29 czerwca 2014
uczniowie naszej szkoły
koncertowali w Rosarium w Parku Śląskim



LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I POSM I ST. W ROKU SZKOLNYM 2014/2015




Uwaga rodzice dzieci rozpoczynających edukację w pierwszej klasie we wrześniu 2014 roku.
Zgodnie z komunikatem dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej zamieszczonym w dniu 12 czerwca 2014 roku
otrzymają Państwo bezpłatne podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego.
Prosimy nie kupować powyższych podręczników we własnym zakresie.


WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

TECZKA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE (twarde opakowanie, grubsza): blok rysunkowy, pastele olejne, farby plakatowe - 6 kolorów, 2 pędzle różnej grubości, 2 zeszyty papierów kolorowych
PIÓRNIK: 3 ołówki zaostrzone zakończone gumką, kredki ołówkowe grube, temperówka do grubych i cienkich kredek/ołówków, klej dobrze klejący (nie „magic”), nożyczki dobrze tnące, ale łagodnie zakończone
W I PÓŁROCZU KLASY I UCZNIOWIE NIE PIS PIÓREM. PRZY ZAKUPIE PIÓRA W PÓŹNIEJSZYM CZASIE PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ABY BYŁA WIDOCZNA STALÓWKA. NIE UŻYWAMY CIENKOPISÓW, DŁUGOPISÓW ANI PIÓR KULKOWYCH.

WYCHOWANIE FIZYCZNE I RYTMIKA: wygodne spodenki/getry, koszulka (biała, świeża; najlepiej nabyć od razu 2 lub 3 na zmianę), baletki (na rytmikę), pełne buty na gumowej podeszwie – sznurowane lub na rzepy (na wychowanie fizyczne), używane również jako obuwie zmienne w sezonie jesienno- zimowym.
WOREK ZE STROJEM DZIECKO KAŻDORAZOWO PRZYNOSI DO SZKOŁY, ABY RODZICE MIELI NA BIEŻĄCO WGLĄD W CZYSTOŚĆ STROJU.
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA: zeszyt w 3 linie, zeszyt w kratkę, teczka na kartki ksero zapinana na gumkę, pojemnik na śniadanie
JĘZYK ANGIELSKI: zeszyt w kratkę lub linię
RYTMIKA: 2 zeszyty nutowe w szerszą pięciolinię (rozstaw linii ok. 4 mm), 3 ołówki zakończone gumką, dodatkowa gumka do gumowania
                                        WSZYSTKIE PRZEDMIOTY I ELEMENTY STROJU PROSZĘ PODPISAĆ!






27 czerwca 2014
uroczyście zakończyliśmy
rok szkolny
2013/2014





GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Moja rodzina jest najlepsza":
I miejsce - Marta Ukleja (IIIb)
II miejsce - Renata Haczykowska (IIIa)
III miejsce - Maria Nowak (Ia)
wyróżnienia:
Kaja i Maja Gwardyś (Ia)
Emilia Bromboszcz (IIa)
Zofia Ukleja (Ia)

Galeria prac




GRATULUJEMY!
Alina Spyrka, Olga Ucieklak
i Maciej Bilnicki
otrzymali
Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice dla Wybitnie Uzdolnionych Uczniów Katowickich Szkół Artystycznych








14 czerwca 2014

Ziemowit Świtalski
z klasy p.Anny Kuchlewskiej
koncertował
w
Mazowieckim Centrum
Kultury i Sztuki
jako
uczestnik programu

pomocy wybitnie zdolnym
Krajowego Funduszu
na rzecz Dzieci








8 czerwca 2014
Chór Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki
przygotowany przez p.Igę Eckert
wystąpił wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej i Chórem Filharmonii Śląskiej
z utworem Carla Orffa Carmina Burana
podczas zakończenia sezonu Filharmonii Śląskiej
w sali koncertowej im. Karola Stryji


GRATULUJEMY!
Julia Byrska (Va), Matylda Piwarska (Va) i Paweł Bywalec (Vb)
uzyskali wynik dobry
w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2014


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu
"Śpiewać każdy może"
kategoria - soliści
Grand Prix - Maria Siarkowska (IVb)
I miejsce - Zofia Stelmach (IVb)
II miejsce - Dominika Mańkowska (IVa)
III miejsce - Karolina Gorol (IVa) i Natalia Siekierka (VIa)

kategoria - zespół
I miejsce - Dominika Bojanowska, Zuzanna Modliszewska, Jakub Machlik, Mateusz Borgiel, Maciej Seget
II miejsce - Klara Klepacz, Karolina Budujkiewicz
III miejsce - Stanisław Janeczko, Tymoteusz Aniszewski, Jakub Machlik

"Tańczyć każdy może"
kategoria - soliści
I miejsce - Weronika Szopa (VIb)
II miejsce - Karolina Kahnert (IVa)
nagroda za pokaz gimnastyki artystycznej - Martyna Burzyńska (IVb)



GRATULUJEMY!
Iga Kordeusz z klasy IVa i Zofia Stelmach z klasy IVb zostały laureatkami
szkolnego konkursu "I Ty możesz zostać baśniopisarzem"



GRATULUJEMY!
Dorota Węgrzyn z klasy IVa i Wojciech Głąb z klasy IVa zostali laureatami
szkolnego konkursu "Tworzymy legendę"



GRATULUJEMY!
Dagmara Karandys
z klasy p.Franciszka Osadzina zajęła III miejsce
w X Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym i Werblu
w ramach X Festiwalu Rytmu "Drum Battle - Legnica 2014"




GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Łąka niezapominajek":
I miejsce - Weronika Janik z klasy IIIb
II miejsce - Maria Szewerda z klasy IIIa
III miejsce - Monika Bywalec z klasy IIIb
wyróżnienie - Maja Jarzyna i Małgorzata Kwapiszewska (praca wspólna)

Galeria prac


GRATULUJEMY!
Oto wyniki Turnieju Szachowego klas I - III:
I miejsce - Helena Czech
II miejsce - Filip Siekierka i Jan Ogórek
III miejsce - Paweł Stalmach


GRATULUJEMY!
Oto wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny":
Wynik bardzo dobry:
Maciej Bilnicki z klasy VIa
Filip Piskorski z klasy Vb
Emilia Grzyśka z klasy IIIa
Hanna Janeczko z klasy IIb
Weronika Byrska z klasy IIb
Wyróżnienia:
Ziemowit Świtalski z klasy VIa
Piotr Bywalec z klasy VIb
Magdalena Matuszek z klasy VIb
Julia Byrska z klasy Va
Miłosz Marcinkowski z klasy Va
Wiktor Klaszczyk z klasy Va
Patrycja Ciastko z klasy Va
Monika Bywalec z klasy IIIb
Edyta Węgrzyn z klasy IIIb
Amelia Iwan z klasy IIb
Małgorzata Wierzchałek z klasy IIb
Jan Prudło z klasy IIa




6 czerwca 2014

w sali koncertowej POSM II st. odbył się
koncert końcoworoczny
uczniów POSM I st.



Galeria zdjęć




1 czerwca 2014
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej
koncertował w ramach V Dnia Dziecka w Żelazowej Woli



GRATULUJEMY!
Kaja Gwardyś
, Laura Pawlik i Amelia Żuber z klasy p.Alicji Murzynowskiej oraz
Gabriela Pogoda z klasy
p.Margarity Dancewicz
zdobyły wyróżnienie I st.
podczas XII Igraszek Wiolonczelowych w Oleśnicy


GRATULUJEMY!
Weronika Cichy
z klasy VIa zajęła II miejsce
w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "OKNO"


GRATULUJEMY!
Agnieszka Czarkowska
zdobyła wyróżnienie
podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu "Zakręcone Fleciki" w Rybniku




GRATULUJEMY!
Maria Białka
z klasy p.Anny Kuchlewskiej zdobyła II nagrodę
w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Lutosławski w oczach dzieci"
w ramach cyklu Bukolikowe Bajania 2 w Krakowie


GRATULUJEMY!
Paulina Górniok
z klasy p.Katariny Wieczorekovej zajęła III miejsce
na XIX Muzycznym Festiwalu Ivana Ballu w Dolnym Kubinie




GRATULUJEMY!
Duet - Emilia Grzyśka z klasy p.Marceliny Pawlak i Anna Janeczek z klasy p.Janiny Gawron
zdobył wyróżnienie
w XIV Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze




GRATULUJEMY!
Amelia Rogowska
z klasy p.Magdaleny Muchy zdobyła III nagrodę
w XVII Małopolskim Konkursie Pianistycznym w Tuchowie


GRATULUJEMY!
Zofia Olesik
z klasy p.Urszuli Szygulskiej zajęła III miejsce
w VI Międzynarodowym Konkursie im.Janiny Garści w Stalowej Woli


GRATULUJEMY!
Antoni Chycki
z klasy p.Franciszka Osadzina zdobył szczególne wyróżnienie,
a Paulina Pietras z klasy p.Franciszka Osadzina - wyróżnienie
w XVI Przeglądzie Uczniów Klas Perkusji Szkół Muzycznych I st. im.Włodzimierza Skowery w Łodzi


GRATULUJEMY!
Maciej Seget z klasy p.Margarity Dancewicz zajął I miejsce
w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym "Młody Polski Wiolonczelista" w Bochni


GRATULUJEMY!
Zofia Olesik
z klasy p.Urszuli Szygulskiej zajęła I miejsce w I grupie wiekowej,
Maciej Seget
z klasy p.Margarity Dancewicz - I miejsce w III grupie wiekowej,
Olga Ucieklak z klasy p.Agnieszki Kaczmarek - Bialic - III miejsce w III grupie wiekowej,
Kalina Mędrygał z klasy p.Alicji Murzynowskiej zdobyła wyróżnienie w II grupie wiekowej, a
Karolina Marzec z klasy p.Anny Orlik - wyróżnienie w III grupie wiekowej
podczas VI Chrzanowskich Spotkań Młodych Instrumentalistów


GRATULUJEMY!
Stefania Grabiec
z klasy p.Urszuli Szygulskiej zdobyła wyróżnienie
podczas XXI Muzycznych Prezentacji Młodych Skrzypków Szkół Muzycznych I st. w Bystrzycy Kłodzkiej


GRATULUJEMY!
Anna Jastrzembska
, Krystyna Jursza i Julia Pawlik z klasy VIa oraz Dorota Malmor z klasy VIb
zdobyły wyróżnienie w VII Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik




GRATULUJEMY!
Ziemowit Świtalski
z klasy p.Anny Kuchlewskiej
zdobył wyróżnienie w II kategorii wiekowej
w XXII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina
dla Dzieci i Młodzieży
w Szafarni
oraz
Nagrodę Narodowego Instytutu
Fryderyka Chopina
-
recital w Żelazowej Woli



13 maja 2014
uczniowie klasy fortepianu uczestniczyli w
warsztatach pianistycznych prowadzonych przez prof. Andrzeja Jasińskiego


12 maja 2014
Nel Dąbrowska, Maria Szewerda, Monika Bywalec, Dominika  Lipczyk, Matylda Piwarska i Olga Ucieklak
z klasy p.Agnieszki Kaczmarek - Bialic wystąpiły w koncercie z cyklu "Zapoznanie się z instrumentem"
w Filharmonii Śląskiej w Katowicach




GRATULUJEMY!
Ziemowit Świtalski
z klasy p.Anny Kuchlewskiej zajął I miejsce
w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualistów Muzycznych im.Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu


GRATULUJEMY!
Ziemowit Świtalski
z klasy p.Anny Kuchlewskiej zdobył Nagrodę Publiczności
w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualistów Muzycznych im.Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu
oraz Nagrodę Specjalną - występ z Orkiestrą Filharmonii Płockiej 8 maja 2015 roku


8 maja 2014
uczniowie klas V i VI pod opieką p.Aleksandry Franke, p.Anny Prostackiej, p.Igi Eckert i p.Joanny Krzemień
uczestniczyli w koncercie "Polskie brzmienia" w Filharmonii Śląskiej w Katowicach




7 maja 2014
uczniowie klasy IVa pod opieką p.Joanny Krzemień zorganizowali
przedstawienie "Legenda o Niezwykłym Strażniku Bramy Wyżynnej"







5 maja 2014
odbyły się
zorganizowane przez
p.Igę Eckert
warsztaty muzyki gospel
prowadzone przez
p.Gabrielę Gąsior
przy akompaniamencie p.Wojciecha Gąsiora,
p.Piotra Kudełki
i p.Tomasza Janeczki



GRATULUJEMY!
Zofia Olesik
z klasy p.Urszuli Szygulskiej zajęła V miejsce
w XVIII Międzynarodowym Konkursie "Talents for Europe" w Dolnym Kubinie





30 kwietnia 2014
uczniowie klasy Va wraz z p.Patrycją Pióro i p.Joanną Krzemień zaprosili wszystkich na
uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja,
podczas którego wystąpiły również: p.Magdalena Mucha,
Weronika Cichy z klasy p.Dariusza Jurszy przy akompaniamencie p.Adama Grenia
i Amelia Rogowska z klasy p.Magdaleny Muchy

Galeria zdjęć


GRATULUJEMY!
Helena Czech
z klasy p.Renaty Dziuby zajęła I miejsce,
a Stefania Grabiec z klasy p.Urszuli Szygulskiej - III miejsce
na IV Olkuskim Festiwalu Skrzypcowym "Mały Violinista"


GRATULUJEMY!
Jacek Burzyk
z klasy p.Aleksandra Mazanka zajął I miejsce,
a Mateusz Wyszyński z klasy p.Aleksandra Mazanka - II miejsce
podczas VI Polskich Spotkań Kontrabasowych w Mielcu



GRATULUJEMY!
Szymon Maliszewski
z klasy p.Ewy Iwan zajął II miejsce
na III Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym
dla uczniów szkół muzycznych I i II st.




GRATULUJEMY!
Renata Haczykowska i Emilia Grzyśka z klasy IIIa zajęły IX miejsce
w XX Miejskim Konkursie Eko-Asy z Trzeciej Klasy
"Wiem, potrafię, działam - zdrowe i bezpieczne dziecko"
w Szkole Podstawowej nr 51 w Katowicach




28 kwietnia 2014
odbył się popis klasy perkusji, podczas którego wystąpili uczniowie z klasy p.Franciszka Osadzina:
Jacek Kasperek, Julia Wieczorek, Paulina Pietras, Franciszek Borgiel, Filip Siekierka, Antoni Chycki,
Jan Ogórek, Krzysztof Babczyński, Mateusz Borgiel, Tymoteusz Huget, Maksymilian Wrzosek i Dagmara Karandys
oraz uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im.Grzegorza Fitelberga w Chorzowie - Michał Ślusarczyk


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu czytelniczego:
Michał Salwa (IVa)
Dorota Węgrzyn (IVb)
Maciej Biegas (Va)
Julia Raszewska (Vb)
Maciej Bilnicki (VIa)
Dorota Malmor (VIb)




GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Pisankowe szaleństwo":
I miejsce - Weronika Janik  (IIIb) i Maria Nowak (Ia)
II miejsce - Emilia Krzeszowiec (Ib) i Renata Haczykowska (IIIa)
III miejsce -  Maria Hertling (IIIa),  Maria Szewerda (IIIa) i  Alicja Hordyńska (IIb)
Wyróżnienia: Emilia Grzyśka (IIIa), Zofia Ukleja (Ia), Aleksandra Wilk (IIa) i  Anna Wiewióra (IIa)


GRATULUJEMY!
Julia Zawierucha
z klasy p.Małgorzaty Wacławik zajęła III miejsce
podczas V Włocławskich Spotkań Skrzypcowych "Miniatura polska"


GRATULUJEMY!
Anna Jastrzembska
z klasy p.Marzanny Eliasz-Maliszewskiej zdobyła wyróżnienie
w XXI Konkursie Śląskim Instrumenty Dęte "Drewno dla Najmłodszych"
w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej




14 kwietnia 2014
uczniowie klasy IVb wraz z p.Aleksandrą Franke zorganizowali sąd nad bohaterem literackim
"Czy Pinokio zasłużył na to, by zostać człowiekiem?"

Galeria zdjęć


GRATULUJEMY!
Maciej Seget z klasy p.Margarity Dancewicz zajął III miejsce
na X Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im.Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku


11 kwietnia 2014
uczniowie klasy IIIb wraz z p.Aleksandrą Bury uczestniczyli w
lekcji bibliotecznej dotyczącej zwyczajów świątecznych połączonej z projekcją filmu
w Bibliotece Miejskiej w Jaworznie


GRATULUJEMY!
Jan Ogórek
z klasy p.Franciszka Osadzina zajął II miejsce w grupie II
w I Olkuskim Konkursie Perkusyjnym "Młody Perkusista"




GRATULUJEMY!
Alina Spyrka
z klasy p.Karoliny Jesionek zdobyła wyróżnienie
na międzynarodowym II Świętokrzyskim Festiwalu Instrumentów Dętych w Kielcach



GRATULUJEMY!
Maciej Bilnicki
z klasy p.Marceliny Pawlak zdobył  III nagrodę
w Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie


5 kwietnia 2014
Stanisław Janeczko i Wiktor Klaszczyk wraz z p.Piotrem Kudełką
koncertowali w ramach "Wiosny Gitarowej"

w Miejskim Domu Kultury w Katowicach



GRATULUJEMY!
Dorota Malmor
uzyskała bardzo dobry wynik
w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Historyczny"




4 kwietnia 2014
Uczniowie klasy IIIb - Filip Krzeszowiec, Małgorzata Kwapiszewska, Kalina Mędrygał, Jan Ogórek, Piotr Peca, Dagmara Pobocha, Hanna Praska, Weronika Ruchała, Magdalena Siuda, Miłosz Śmiałkowski, Marta Ukleja i Edyta Węgrzyn - uczestniczyli w
lekcji pokazowej rytmiki z kształceniem słuchu
przeprowadzonej przez p.Igę Eckert podczas warsztatów muzycznych dla nauczycieli
"Muzyka w świetle zmian w szkolnictwie I stopnia" w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach



GRATULUJEMY!
Zofia Olesik
z klasy p.Urszuli Szygulskiej zdobyła Grand Prix,
a Helena Czech z klasy p.Renaty Dziuby zajęła III miejsce
w I grupie wiekowej
w
I Ogólnopolskim Konkursie Miniatury Skrzypcowej  w Warszawie



31 marca 2014
wszyscy uczniowie klasy p.Franciszka Osadzina wzięli udział (Dagmara Karandys i Jan Ogórek - czynny)
w Warsztatach Perkusyjnych w ZPSM POSM II st. w Katowicach


GRATULUJEMY!
Oto wyniki English Recitation Contest:
I miejsce - Natalia Siemionek (IVb)
II miejsce - Łukasz Śmiałkowski (IVb)
III miejsce - Paweł Rudny (IVa)



26 marca 2014
Stanisław Janeczko i Wiktor Klaszczyk z klasy p.Piotra Kudełki oraz Weronika Cichy z klasy p.Dariusza Jurszy
wraz z p.Tomaszem Janeczką i p.Piotrem Kudełką
wystąpili podczas Gali Talentów w Szkole Podstawowej nr 15 w Katowicach


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas IV-VI:
I miejsce - Patrycja Marzec (Va)
II miejsce - Maciej Biegas (Va), Matylda Piwarska (Va) i Zofia Stelmach (IVb)
III miejsce - Maciej Baron (Va) i Igor Pleśniak (VIa)


26 marca 2014
uczniowie klasy Va i Vb wraz z p.Joanną Krawczyk, p.Karoliną Jesionek i p.Robertem Czmokiem
uczestniczyli w koncercie "Portrety Kompozytorów. Jan Sebastian Bach"
w Sali Koncertowej Polskiego Radia w Katowicach



22 marca 2014
został zorganizowany
Dzień Otwarty Szkoły

Galeria zdjęć



GRATULUJEMY!
Emilia Grzyśka
z klasy p.Marceliny Pawlak zajęła II miejsce
w X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Wiosna z fortepianem" w Sosnowcu

 
 
22 marca 2014
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej
wystąpił gościnnie na Koncercie Laureatów
X Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego "Wiosna z fortepianem"
w Sosnowcu





21 marca 2014
uczniowie klasy Va i Vb wraz z p.Anną Prostacką, p.Aleksandrą Franke i p.Agnieszką Śmieją
ukończyli Ścieżkę Wiedzy o Roślinach Egzotycznych w Palmiarni w Gliwicach

Galeria zdjęć




20 marca 2014
Karolina Budujkiewicz z klasy p.Leszka Salwy, Weronika Cichy z klasy p.Dariusza Jurszy i Edyta Węgrzyn z klasy p.Karoliny Jesionek
wystąpiły z powodzeniem podczas XXIII Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas I-III:
I miejsce - Anna Janeczek (IIIa)
II miejsce - Laura Płatek (Ia)
III miejsce - Zuzanna Kiczka (IIIb)
wyróżnienia:
Helena Czech (Ib) i Renata Haczykowska (IIIa)


19 marca 2014
uczniowie klasy IVa wraz z p.Dorotą Dworaźny i p.Anną Haczykowską uczestniczyli w
lekcji muzealnej i warsztatach plastycznych
w Muzeum Śląskim w Katowicach




GRATULUJEMY!
Zespół Rytmiki
z ZPSM POSM I st.
w Katowicach
przygotowany przez
p.Igę Eckert
i p.Sabinę Wiśniewską
zdobył
wyróżnienie
na
V Przeglądzie
Zespołów Rytmiki
Szkół Muzycznych I st.
Regionu Śląskiego


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu "Mistrz Gramatyki":
Mistrz Gramatyki Klas Czwartych - Wojciech Głąb
Wicem
istrz Gramatyki Klas Czwartych - Zofia Stelmach
Mistrz Gramatyki Klas Piątych - Filip Piskorski
Wicemistrz Gramatyki Klas Piątych - Julia Byrska i Natalia Liczberska
Mistrz Gramatyki Klas Szóstych - Alina Spyrka i Dorota Malmor
Wicemistrz Gramatyki Klas Szóstych - Piotr Bywalec, Julia Pawlik i Krystyna Jursza


11 marca 2014
Mateusz Borgiel z klasy p.Franciszka Osadzina wziął udział w
Koncercie Laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań w Akademii Muzycznej w Katowicach




GRATULUJEMY!
Rachela Pawlak
zajęła I miejsce
w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej




7 marca 2014
w sali koncertowej POSM II st. odbył się
koncert "Mistrz i Uczeń"

Galeria zdjęć1
Galeria zdjęć2
Artykuł w Dzienniku Zachodnim


GRATULUJEMY!
Dorota Malmor
została laureatką
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii


GRATULUJEMY!
Maciej Bilnicki
został laureatem
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z Elementami Przyrody




GRATULUJEMY!
Monika Bywalec
z klasy IIIb zajęła II miejsce
w XIII Miejskim Konkursie Ortograficznym "Mali Mistrzowie Ortografii"




1 marca 2014

Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej
koncertował na Scenie Chopina w Warszawie w ramach festiwalu "Koncerty Urodzinowe"
zorganizowanego z okazji urodzin Fryderyka Chopina




27 lutego 2014

uczniowie klasy Va wraz z p.Renatą Dziubą i p.Joanną Krzemień
uczestniczyli w koncercie "Portrety Kompozytorów. Felix Mendelssohn-Bartholdy"
w Sali Koncertowej Polskiego Radia w Katowicach


GRATULUJEMY!
Ziemowit Świtalski
z klasy p.Anny Kuchlewskiej zdobył wyróżnienie
w XIX Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im.Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu




18 lutego 2014
w auli naszej szkoły odbył się
Koncert kołysankowy
zorganizowany przez p.Ewę Iwan

Galeria zdjęć
Program koncertu




18 lutego 2014

uczniowie klasy Vb wraz z p.Aleksandrą Franke zorganizowali
konferencję prasową z udziałem bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy"


Galeria zdjęć


GRATULUJEMY!
Paweł Bywalec
z klasy p.Tomasza Janeczki
zdobył III nagrodę podczas XX Mławskiego Festiwalu Akordeonowego








14 lutego 2014
uczniowie klasy VIb
wystąpili w
spektaklu

"Mały Książę -
Przybysz z Gwiazd"
przygotowanym
przez p.Aleksandrę Franke
w Miejskim Domu Kultury "Bogucice"

Galeria zdjęć



GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu ortograficznego dla klas IV-VI:
I miejsce - Dorota Malmor
II miejsce - Julia Pawlik
wyróżnienia:
Julia Byrska, Maciej Bilnicki, Julia Raszewska, Piotr Bywalec




5 lutego 2014
uczniowie klasy gitary p.Piotra Kudełki uczestniczyli w Koncercie Muzyki Flamenco,
który odbył się w sali koncertowej POSM II st. w Katowicach


GRATULUJEMY!
Maciej Bilnicki
z klasy VIa został laureatem,
a Miłosz Marcinkowski z klasy Va uzyskał wynik dobry
w
Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny


GRATULUJEMY!
Amelia Iwan
z klasy IIb i Dorota Malmor z klasy VIb
uzyskały wynik dobry
w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny


GRATULUJEMY!
Dorota Malmor
zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii


GRATULUJEMY!
Maciej Bilnicki
zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z Elementami Przyrody







16 stycznia 2014
uczniowie klasy Va
wraz z p.Joanną Krzemień
przygotowali
ucztę grecką

będącą podsumowaniem
cyklu zajęć
poświęconych mitologii

Galeria zdjęć





16 stycznia 2014
uczniowie klasy IIIb wraz z p.Aleksandrą Bury uczestniczyli w
innowacyjnym projekcie edukacyjnym TVP S.A.

"Internetowy teatr TVP dla szkół - transmisja na żywo przedstawienia >Momo<


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III "Witaminy - Strażnicy Zdrowia":
I miejsce - Julia Guc i Aleksandra Kiszka (IIIb)
II miejsce - Małgorzata Kwapiszewska (IIIb)
III miejsce - Dagmara Pobocha (IIIb)


GRATULUJEMY!

Jacek Burzyk, Jeremi Szłapowski, Paweł Jaromin i Krystyna Jursza zajęli I miejsce,
Julia Raszewska, Paweł Bywalec, Piotr Gromek, Emilian Stanisz, Natalia Liczberska,
Alina Szczepan, Igor Pleśniak 
Ziemowit Świtalski - II miejsce,
a Filip Piskorski, Roksana Tomecka i Maciej Biegas - III miejsce
 w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego w Słuchaniu ze Zrozumieniem "The Bat Kid"


GRATULUJEMY!
Maciej Bilnicki
zajął VI miejsce, Marta Szewerda i Edyta Węgrzyn - IX miejsce, a Paweł Bywalec - X miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie "Biblia i Przypowieści Biblijne"
 



11 stycznia 2013

w sali koncertowej POSM II st. odbył się
koncert półroczny uczniów POSM I st.

Galeria zdjęć
Program koncertu


GRATULUJEMY!
Wyróżnienia
w szkolnym Konkursie "Moja świąteczna choinka" otrzymały
Julia KuźnikWeronika Misztal  z klasy Ib


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego Konkursu "Moja stajenka betlejemska"
klasy młodsze
I miejsce - Weronika Janik i Monika Bywalec
II miejsce - Magdalena Siuda
III miejsce - Maja Jarzyna i Małgorzata Kwapiszewska

klasy starsze
I miejsce - Martyna Burzyńska
II miejsce - Justyna Suchenek
III miejsce -  Zofia Stelmach


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego Konkursu "Opowieść wigilijna":
I miejsce - Julia Pawlik i Olga Ucieklak
II miejsce - Justyna Suchenek
III miejsce - Julia Raszewska i Zuzanna Gwizdon
wyróżnienia:
Emilia Kleinert, Maria Siarkowska, Karolina Skąpska, Dominika Bojanowska, Jakub Machlik, Natalia Siekierka


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego Konkursu "Jestem redaktorem gazety mitologicznej":
I miejsce - Stanisław Janeczko
II miejsce - Julia Schneider i Patrycja Marzec
III miejsce - Julia Raszewska i Kaja Gevorgyan


GRATULUJEMY!
Mateusz Borgiel
z klasy p.Franciszka Osadzina zajął I miejsce
w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Perkusji Szkół Muzycznych I i II st. w Warszawie




20 grudnia 2013
uczniowie klasy IIIa wraz z p.Anną Kostępską zaprosili wszystkich na jasełka

Galeria zdjęć




19 grudnia 2013
w auli naszej szkoły odbył się
Koncert "Kolędowe nutki"

przygotowany przez p.Ewę Iwan i p.Joannę Pilch, podczas którego wystąpili: Karolina Reguła i Amelia Iwan z klasy p.Ewy Iwan, Maksymilian Gromek, Maryla Wiktorczyk, Jan Lasoń, Małgorzata Kwapiszewska, Julia Raszewska, Julia Krupa, Weronika Szopa, Zofia Jędrysik,  Klaudia Cupiał i Kacper Kostrzewski z klasy p.Renaty Dziuby, Ziemowit Świtalski, Maria Białka i Kinga Słupek z klasy p.Anny Kuchlewskiej, Maria Nowak i Maja Gwardyś z klasy p.Magdaleny Muchy, Kaja Gwardyś, Dominika Bojanowska, Filip Piskorski i Łukasz Śmiałkowski z klasy p.Alicji Murzynowskiej, Maciej Biegas, Maria Ogryzek, Natalia Liczberska i Mateusz Jokiel z klasy p.Joanny Pilch, Emilia Bromboszcz, Nadia Gierka, Emilia Grzyśka i Zofia Stelmach z klasy p.Marceliny Pawlak, Piotr Gromek z klasy p.Pawła Głombika, Hanna Janeczko, Paulina Górniok, Aurelia Latopolska i Adam Paliwoda z klasy p.Katariny Wieczorekovej, Maria Grabiec, Stefania Grabiec i Zofia Olesik z klasy p.Urszuli Szygulskiej, Zuzanna Ciaciek, Szymon Kała i Weronika Cichy z klasy p.Dariusza Jurszy, Maja Kotkowska, Julia Niedziela, Dagmara Niedziela, Aleksandra Wilk, Jan Prudło, Krystyna Jursza, Hanna Szanecka, Marta Bieniok, Anna Janeczek i Rachela Pawlak z klasy p.Janiny Gawron, Piotr Bywalec z klasy p.Małgorzaty Wacławik, Jacek Burzyk z klasy p.Aleksandra Mazanka, Matylda Piwarska, Wiktor Klaszczyk, Paweł Jaromin i Mikołaj Manowski z klasy p.M. Buchty, Emilian Stanisz i Paulina Radzik z klasy p.Ewy Salwarowskiej, zespół perkusyjny w składzie: Paulina Pietras, Dagmara Karandys, Antoni Chycki, Jan Ogórek, Tymoteusz Huget z klasy p.Franciszka Osadzina, Remigiusz Bekierz, Olga Beyger i Agata Przyłucka z klasy p.Roberta Czmoka oraz chórek dziecięcy działający przy Uniwersytecie Śląskim w składzie: Dominika Jarzyna, Julia Zawierucha, Maja Jarzyna, Małgorzata Kwapiszewska, Zofia Kirszniok, Wojciech Głąb, Dominika Mańkowska, Michał Salwa, Nicole Słota i Alina Szczepan (przygotowanie - p.A.Zawierucha).


19 grudnia 2013
podczas Kiermaszu Świątecznego zebrano sumę 1497 złotych i 21 groszy, która została przekazana
Kacperkowi Juszyńskiemu - podopiecznemu Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"




19 grudnia 2013
Alina Spyrka i Weronika Szopa oraz p.Piotr Kudełka kolędowali w Bajkowym Przedszkolu


GRATULUJEMY!
Helena Czech
z klasy Ib zajęła III miejsce
w XII Miejskim Konkursie Plastyczno-Regionalnym "Projekt Kartki na Godnie Święta"


17 grudnia 2013
w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im.Fryderyka Chopina w Bytomiu
odbyły się warsztaty perkusyjne prowadzone przez Vassilenę Serafimovą,
w których udział wzięli uczniowie klasy p.Franciszka Osadzina:
Dagmara Karandys, Jan Ogórek i Paulina Pietras (czynny) oraz Franciszek Borgiel, Mateusz Borgiel,
Jan Jastrzembski, Julia Wieczorek, Antoni Chycki, Jacek Kasperek i Mikołaj Mysiakowski (bierny)


GRATULUJEMY!
Chór Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki
prowadzony przez p.Igę Eckert
zajął III miejsce
na I Śląskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych w Katowicach


15 grudnia 2013
Franciszek Borgiel
i Jan Ogórek z klasy p.Franciszka Osadzina
wystąpili podczas XVII Przeglądu Młodych Talentów w Imielinie


GRATULUJEMY!
Oto laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego:
XIV miejsce - Piotr Bywalec
XV miejsce - Julia Byrska



GRATULUJEMY!
Oto laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej:
I miejsce - Patrycja Ciastko
III miejsce - Patrycja Marzec
VII miejsce - Kaja Gevorgyan, Emilian Stanisz, Stanisław Janeczko
VIII miejsce - Weronika Żak
IX miejsce - Maciej Baron
i Maciej Biegas




12 grudnia 2013
uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z p.Jolantą Jastrzębską, p.Aleksandrą Bury i p.Urszulą Bielińską
zwiedzali Sztolnię Czarnego Pstrąga i Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach


GRATULUJEMY!
Oto wyniki szkolnego Konkursu Mitologicznego:
I miejsce - Maciej Biegas
II miejsce - Kaja Gevorgyan
III miejsce - Agata Kafel
wyróżnienia:
Magdalena Duda, Emilian Stanisz, Patrycja Marzec, Stanisław Janeczko i Maciej Baron


GRATULUJEMY!
Paulina Górniok z klasy p.Katariny Wieczorekovej zdobyła wyróżnienie
w VII Mikołajkowym Konkursie Gitarowym dla Dzieci w Rybniku



GRATULUJEMY!
Maciej Seget z klasy p.Margerity Dancewicz zajął I miejsce
na XX Festiwalu Młodych Instrumentalistów w Krakowie


GRATULUJEMY!
Maciej Seget z klasy p.Margerity Dancewicz zajął II miejsce
w X Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu


GRATULUJEMY!
Maciej Seget z klasy p.Margerity Dancewicz zdobył
Nagrodę Przewodniczącego Jury X Konkursu Młodych Wiolonczelistów prof.Krzysztofa Sperskiego
za wykonanie utworu polskiego kompozytora




6 grudnia 2013
uczniowie klasy Vb wraz z p.Aleksandrą Franke przygotowali przedstawienie o tematyce mitologicznej

Galeria zdjęć






6 grudnia 2013
uczniowie
klasy Vb
wraz z p.Aleksandrą Franke
przygotowali ucztę grecką

Galeria zdjęć



6 grudnia 2013
Iga Kordeusz, Weronika Szopa i Filip Szostek wraz z p.Piotrem Kudełką
kolędowali w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach - Bogucicach



GRATULUJEMY!
Dorota Malmor i Anna Mikołajczyk z klasy VIb zajęły I miejsce,
a Piotr Bywalec z klasy VIb - II miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie
"Henryk Mikołaj Górecki. Życie i twórczość kompozytora - w osiemdziesiątą rocznicę urodzin"


GRATULUJEMY!
Paulina Pietras z klasy p.Franciszka Osadzina zajęła III miejsce,
a Jan Jastrzembski i Julia Wieczorek zdobyli wyróżnienia
w IX Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym im.Bernarda Lewańskiego
dla uczniów szkół muzycznych I stopnia
w Toruniu


GRATULUJEMY!
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej zdobył II nagrodę
w IV Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im.Witolda Lutosławskiego w Zambrowie


GRATULUJEMY!
Mateusz Borgiel z klasy p.Franciszka Osadzina
zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu
Makroregionalnych Przesłuchań uczniów klasy perkusji




26 listopada 2013

w auli naszej szkoły odbył się
Koncert "W tanecznym rytmie"
zorganizowany przez p.Ewę Iwan






GRATULUJEMY!

Anna Janeczek
z klasy
p.Janiny Gawron
zdobyła
wyróżnienie I stopnia
w
IV Warszawskim Konkursie Pianistycznym






GRATULUJEMY!
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej
otrzymał Miejskie Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Sosnowca w roku szkolnym 2013/2014


GRATULUJEMY!
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej
został stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci




22 listopada 2013
uczniowie klasy VIb wraz z p.Aleksandrą Franke zaprosili wszystkich na przedstawienie "Mały Książę"

Galeria zdjęć


22 listopada 2013
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej wziął udział  w
warsztatach prowadzonych przez profesora Aleksieja Maksymowa
w ZPSM II st. w Katowicach


19 listopada 2013
odbył się I etap
Międzyszkolnego Konkursu
"Henryk Mikołaj Górecki. Życie i twórczość kompozytora - w osiemdziesiątą rocznicę urodzin"
II etap odbędzie się 6 grudnia 2013




GRATULUJEMY!
Jan Poręba i Kosma Stanek z klasy Ib zostali laureatami
X Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna"
zorganizowanego przez Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach


GRATULUJEMY!

Olga Ucieklak z klasy p.Agnieszki Kaczmarek-Bialic
zdobyła wyróżnienie
w II Ogólnopolskim Konkursie "Miniatura na harfę celtycką" w Łodzi


GRATULUJEMY!
Oto laureaci szkolnego konkursu gam i pasaży oraz czytania a'vista dla klas IV, V i VI
oraz samodzielnego przygotowania utworu dla klas VI:

w kategorii gamy i pasaże
Zofia Stelmach z klasy p.Marceliny Pawlak
Maciej Bilnicki z klasy p.Marceliny Pawlak
Agnieszka Gębka z klasy p.Anny Kuchlewskiej
Krystyna Jursza z klasy p.Janiny Gawron
Bartłomiej Kisiel z klasy p.Marceliny Pawlak
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej
w kategorii czytanie a'vista
Paweł Rudny z klasy p.Janiny Gawron
Zofia Stelmach z klasy p.Marceliny Pawlak
Agnieszka Gębka z klasy p.Anny Kuchlewskiej
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej
Paweł Bywalec z klasy p.Tomasza Janeczki
w kategorii samodzielne przygotowanie utworu
Bartłomiej Kisiel z klasy p.Marceliny Pawlak
Ziemowit Świtalski z klasy p.Anny Kuchlewskiej 
Wiktor Siudy z klasy p.Tomasza Janeczki





















14 listopada 2013

Zofia Kirszniok, Iga Kordeusz, Dominika Mańkowska, Oliwia Tys i Wojciech Górecki z klasy IVa oraz Zofia Buchta, Julia Guc,
Dagmara Pobocha, Weronika Ruchała i Magdalena Siuda z klasy IIIb pod opieką p.Anny Haczykowskiej i p.Aleksandry Bury uczestniczyli w warsztatach plastycznych związanych z promocją zbioru utworów na gitarę p.Mirosława Franczaka
w ramach Spotkań Artystycznych GITART w Zespole Szkół Muzycznych im.Feliksa Rybickiego w Tychach


13 listopada 2013
uczniowie klas IVa i IVb pod opieką p.Joanny Krawczyk, p.Anny Haczykowskiej i p.Doroty Dworaźny uczestniczyli w
 lekcji muzealnej w Muzeum Historii Katowic





8 listopada 2013
uczniowie klasy Va zaprosili wszystkich na
akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości
przygotowaną przez p.Agnieszkę Śmieję i p.Igę Eckert




31 października 2013
uczniowie klasy VIb zaprosili wszystkich na
apel z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego
przygotowany przez p.Annę Kostępską

Galeria zdjęć


30 października 2013
uczniowie klas II, III, IV i V uczestniczyli w koncercie "Sław Lutosa!"
zorganizowanym w ramach Radiowej Filharmonii dla Dzieci w setną rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego




29 października 2013
w auli naszej szkoły odbył się
Koncert Muzyki Dworskiej

zorganizowany przez p.Ewę Iwan

Galeria zdjęć

Program koncertu


GRATULUJEMY!
Maciej Bilnicki
, Anna Jastrzembska i Dorota Malmor
przeszli do etapu rejonowego
XIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych


21-23 października 2013

uczniowie klas I-VI uczestniczyli w warsztatach filmowych w kinie "Światowid" w Katowicach




18 października 2013
uczniowie klasy IIIb wraz z p.Aleksandrą Bury uczestniczyli w
lekcji bibliotecznej "87. urodziny Kubusia Puchatka"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach




















17 pa
ździernika 2013
uczniowie klasy IIa wraz z p.Grażyną Podhajską obejrzeli
spektakl "Magiczna broń Kenzo"
w wykonaniu Białoruskiego Teatru Lalka z Witebska
w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice Dzieciom"
w Teatrze Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach





16 października 2013

Ziemowit Świtalski
z klasy
p.Anny Kuchlewskiej
wziął udział w
Konce
rcie Promującym
K
onkurs Chopinowski
dla Dzieci
w Jeleniej Górze
,
który odbył się
w POSM II st.
w Katowicach




16 października 2013
Stanisław Janeczko, Paweł Jaromin, Karol Tomaszewski, Helena Czech,
Aleksandra Kiszka, Antoni Chycki i Anna Jastrzembska
pod opieką p.Anny Orlik, p.Piotra Kudełki i p.Agnieszki Haase oraz przy akompaniamencie tej ostatniej
wzięli udział w koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach

Galeria zdjęć




11 października 2013

uczniowie klasy VIa zaprosili wszystkich na
akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej
przygotowaną przez p.Aleksandrę Franke, p.Martynę Kalus-Cholewę, p.Karolinę Jesionek i p.Annę Kuchlewską

Galeria zdjęć





GRATULUJEMY!
Oto laureaci konkursu plastycznego dla klas I-III "Portret Nauczyciela"
wyłonieni przez jury w składzie: p.Marta Pławecka, p. Maria Madej i p.Anna Haczykowska:
I miejsce - Kaja Gwardyś i Oliwia Myczkowska
(Ia)
II miejsce - Hania Oczko (Ia)
III miejsce - Weronika Górecka (Ib)
Wyróżnienia: Maja Gwardyś i Helena Czech (Ia)

Galeria prac


GRATULUJEMY!
Oto laureaci konkursu literackiego "Mój Pan i moja Pani piórem malowani"
zorganizowanego przez wychowawców świetlicy - p.Annę Haczykowską i p.Marię Madej
z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
klasy I-III
I miejsce - Monika Bywalec z klasy IIIb
II miejsce - Karol Tomaszewski z klasy IIIa
III miejsce - Amelia Rogowska z klasy IIIa
Wyróżnienia: Dagmara Pobocha (IIIb), Julia Guc (IIIb) i Julia Wieczorek (IIa)
klasy IV-VI
I miejsce - Maciej Baron z klasy Va
II miejsce - Natalia Siemionek z klasy IVb

Galeria prac




3 października 2013
uczniowie klas VIa i VIb wraz z p.Anną Prostacką, p.Igą Eckert i p.Anną Kostępską
uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych "A jednak się kręci..." w Planetarium Śląskim w Chorzowie


2 października 2013
Uczniowie - Nicole Słota, Zofia Kirszniok, Michał Salwa i Wojciech Głąb z klasy IVa,
Maja Jarzyna i Małgorzata Kwapiszewska z klasy IIIb oraz Julia Zawierucha i Dominika Jarzyna z klasy IIb -
wystąpili wraz z chórem akademic
kim
podczas inauguracji roku akademickiego na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach




1 października 2013
w auli naszej szkoły odbył się
koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

zorganizowany przez p.Ewę Iwan

Galeria zdjęć

Program koncertu




1 października 2013

w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia


Galeria zdjęć


27 września 2013
uczniowie klas IIa i IIIa wraz z p.Grażyną Podhajską, p.Agnieszką Śmieją i p.Anną Kostępską
uczestniczyli w koncercie "Wielcy kompozytorzy - Mozart"
zorganizowanym przez
Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia w Sali Koncertowej Polskiego Radia w Katowicach


26 września 2013

uczniowie naszej szkoły -
Zofia Buchta, Maksymilian Gromek, Karolina Kahnert, Zuzanna Kiczka,
Aleksandra Kiszka, Małgorzata Kwapiszewska, Magdalena Siudy, Piotr Bywalec,
Emilia Kleinert, Kacper Kostrzewski, Julia Krupa, Dorota Malmor, Karolina Marzec, Magdalena Matuszek, Zuzanna Modliszewska i Weronika Szopa -
przygotowani przez p.Annę Orlik i p.Renatę Dziubę,
przy akompaniamencie p.Agnieszki Haase -
odnieśli sukces na
Międzynarodowym Festiwalu Najmłodszych Skrzypków
w Śląskiej Ostrawie
w Czechach

Galeria zdjęć







17 września 2013
 klasa Ia wraz z p.Wandą Bacią
uczestniczyła w
lekcji bibliotecznej
"Zajęcia literacko -plastyczne
związane z lekturą >Reksio <"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Katowicach


Galeria zdjęć




12 września 2013
uczniowie klasy IIIb wraz z p.Aleksandrą Bury uczestniczyli w
innowacyjnym projekcie edukacyjnym TVP S.A.

"Internetowy teatr TVP dla szkół - transmisja na żywo przedstawienia >Jaś i Małgosia<"


2 września 2013
uroczyście rozpoczęliśmy
rok szkolny 2013/2014