Kontakt


ROK SZKOLNY 2020/2021

KLASY I - III
HANS CHRISTIAN ANDERSEN: BAŚNIE (WYBÓR)
JUSTYNA BEDNAREK: NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK
JAN BRZECHWA: DZIECIOM
A.C. CENTKIEWICZOWIE: ZACZAROWANA ZAGRODA
JAN GRABOWSKI: PUC, BURSZTYN I GOŚCIE
AGNIESZKA FRĄCZEK: RANY JULEK!  O TYM, JAK JULIAN TUWIM ZOSTAŁ POETĄ
MIRA JAWORCZAKOWA: OTO JEST KASIA
GRZEGORZ KASDEPKE: DETEKTYW POZYTYWKA
LESZEK KOŁAKOWSKI: KTO Z WAS CHCIAŁBY ROZWESELIĆ PECHOWEGO NOSOROŻCA
BARBARA KOSMOWSKA: DZIEWCZYNKA Z PARKU
MARIA KRUGER: KAROLCIA
ASTRID LINDGREN: DZIECI Z BULLERBYN
HUGH LOFTING: DOKTOR DOLITTLE
JOANNA PAPUZIŃSKA: ASIUNIA
ALAN ALEXANDER MILNE: KUBUŚ PUCHATEK
MARCIN PAŁASZ: SPOSÓB NA ELFA
ROMAN PISARSKI: O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ
JANINA PORAZIŃSKA: SZEWCZYK DRATEWKA
JULIAN TUWIM: WIERSZE DLA DZIECI
BARBARA TYLICKA: O KRAKOWSKICH PSACH I KLEPARSKICH KOTACH.
                                          POLSKIE MIASTA W BAŚNI I LEGENDZIE
MARIA TERLIKOWSKA: DRZEWO DO SAMEGO NIEBA
DANUTA WAWIŁOW: NAJPIĘKNIEJSZE WIERSZE
SIERGIEJ MICHAŁKOW: NIE PŁACZ, KOZIOŁKU
ŁUKASZ WIERZBICKI: DZIADEK I NIEDŹWIADEK

KLASA IV

Lektury obowiązkowe
Charles Perrault Kopciuszek, Kot w butach, Sinobrody
Jeanne Marie Leprince de Beaumont
Piękna i Bestia
Aleksander Puszkin
Bajka o rybaku i rybce
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé Mikołajek i inne chłopaki
Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa
Joanna Olech Dynastia Miziołków
Maria Kownacka, Zofia Malicka Dzieci z Leszczynowej Górki
Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród
Selma Lagerlöf Cudowna podróż
Sat-Okh Biały mustang
Janusz Christa Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
Lektury uzupełniające
Adam Bahdaj Kapelusz za 100 tysięcy
Janusz Korczak Król Maciuś Pierwszy

Asa Lind
Piaskowy Wilk
Michael Bond
Miś zwany Paddington


KLASA V

Lektury obowiązkowe
Biblia (fragmenty)
Jan Parandowski Mitologia (fragmenty)
wybrana przez ucznia lektura uzupełniająca
Małgorzata Musierowicz Noelka
Legendy polskie (wybrane)
Ferenc Molnar Chłopcy z Placu Broni
Alfred Szklarski Tomek w krainie kangurów
Clive Staples Lewis Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
Andrzej Maleszka Magiczne drzewo
Astrid Lindgren Bracia Lwie Serce

Lektury uzupełniające
Joseph Rudyard Kipling
Księga dżungli
Olaf Fritsche
Skarb Troi
Karol May Winnetou
Mark Twain Przygody Tomka Sawyera
Michael Ende Niekończąca się historia
Brandon Mull Baśniobór
Edmund de Amicis Serce
Roald Dahl Matylda
Eric Knight Lassie, wróć!
Łukasz Wierzbicki Machiną przez Chiny
Seweryna Szmaglewska Czarne Stopy
Maciej Wojtyszko Bromba i inni
Juliusz Verne Tajemnicza wyspa
Kenneth Grahame O czym szumią wierzby


KLASA VI

Lektury obowiązkowe
Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
Kornel Makuszyński Szatan z siódmej klasy

Edmund Niziurski Sposób na Alcybiadesa
John Ronald Reuel Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem
Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy
Bolesław Prus Katarynka, Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant
wybrana przez ucznia lektura uzupełniająca
Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza
Lewis Carroll Alicja w Krainie Czarów
Michael Ende Momo
Antoni Czechow Kameleon, Śmierć urzędnika

Lektury uzupełniające
Aleksander Dumas Trzej muszkieterowie
Stanisław Lem Cyberiada
Renata Piątkowska Która to Malala?
Marcin Szczygielski Teatr Niewidzialnych Dzieci
Mark Twain Królewicz i żebrak
Francesco d'Adamo Iqbal
Lyman Frank Baum Czarnoksiężnik z krainy Oz
Marcin Kozioł Skrzynia Władcy Piorunów
Katarzyna Zychla Dziewczynka tańcząca z wiatrem


KLASA VII

Lektury obowiązkowe
Helen Keller Widzieć przez trzy dni
Aleksander Fredro Zemsta
Adam Mickiewicz Dziady cz. II
Stefan Żeromski Siłaczka
Henryk Sienkiewicz Latarnik
Henryk Sienkiewicz Quo vadis
Henryk Sienkiewicz Krzyżacy
Ernest Hemingway Stary człowiek i morze
Nancy Horowitz Kleinbaum Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Agatha Christie Morderstwo w Orient Ekspressie

Lektury uzupełniające
Nela Mała Reporterka
Nela na kole podbiegunowym
Hanna Ożogowska Tajemnica zielonej pieczęci
Kornel Makuszyński Szaleństwa panny Ewy
Zbigniew Nienacki Pan Samochodzik i Templariusze


KLASA VIII

Lektury obowiązkowe
Karolina Lanckorońska Wspomnienia wojenne 22 IX 1939 – 5 IV 1945 (fragmenty)
Miron Białoszewski Pamiętnik z powstania warszawskiego (fragmenty)
Melchior Wańkowicz Ziele na kraterze, Tędy i owędy, Monte Cassino (fragmenty)
Aleksander Kamiński Kamienie na szaniec
Arkady Fiedler Dywizjon 303
Adam Mickiewicz Pan Tadeusz
Juliusz Słowacki Balladyna
Stefan Żeromski Syzyfowe prace
Sławomir Mrożek Artysta
E. E. Schmitt Oskar i pani Róża

Jan Paweł II  Przekroczyć próg nadziei (fragmenty)

Lektura uzupełniająca:
Barbara Kosmowska
Pozłacana rybka
Bogdan Bartnikowski Dzieciństwo w pasiakach
Suzanne Collins Igrzyska śmierci
Beata Obertyńska Z domu niewoli




  

Rekrutacja
Kalendarz
Historia szkoły
Osiągnięcia
Sekcje
Kadra
Podręczniki
Lektury
Świetlica