Kontakt


ROK SZKOLNY 2018/2019

KLASY I - III
HANS CHRISTIAN ANDERSEN: BAŚNIE (WYBÓR)
JUSTYNA BEDNAREK: NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK
JAN BRZECHWA: DZIECIOM
A.C. CENTKIEWICZOWIE: ZACZAROWANA ZAGRODA
JAN GRABOWSKI: PUC, BURSZTYN I GOŚCIE
AGNIESZKA FRĄCZEK: RANY JULEK!  O TYM, JAK JULIAN TUWIM ZOSTAŁ POETĄ
MIRA JAWORCZAKOWA: OTO JEST KASIA
GRZEGORZ KASDEPKE: DETEKTYW POZYTYWKA
LESZEK KOŁAKOWSKI: KTO Z WAS CHCIAŁBY ROZWESELIĆ PECHOWEGO NOSOROŻCA
BARBARA KOSMOWSKA: DZIEWCZYNKA Z PARKU
MARIA KRUGER: KAROLCIA
ASTRID LINDGREN: DZIECI Z BULLERBYN
HUGH LOFTING: DOKTOR DOLITTLE
JOANNA PAPUZIŃSKA: ASIUNIA
ALAN ALEXANDER MILNE: KUBUŚ PUCHATEK
MARCIN PAŁASZ: SPOSÓB NA ELFA
ROMAN PISARSKI: O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ
JANINA PORAZIŃSKA: SZEWCZYK DRATEWKA
JULIAN TUWIM: WIERSZE DLA DZIECI
BARBARA TYLICKA: O KRAKOWSKICH PSACH I KLEPARSKICH KOTACH.
                                          POLSKIE MIASTA W BAŚNI I LEGENDZIE
MARIA TERLIKOWSKA: DRZEWO DO SAMEGO NIEBA
DANUTA WAWIŁOW: NAJPIĘKNIEJSZE WIERSZE
SIERGIEJ MICHAŁKOW: NIE PŁACZ, KOZIOŁKU
ŁUKASZ WIERZBICKI: DZIADEK I NIEDŹWIADEK

KLASA IV (a i b)

Lektury obowiązkowe

Jeanne Marie Leprince de Beaumont, Piękna i Bestia
Charles Perrault, Kot w butach, Sinobrody - wrzesień
Aleksander Puszkin, Bajka o rybaku i rybce
Wybrane baśni Hansa Christiana Andersena i braci Grimm - październik
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek i inne chłopaki - listopad
Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa - grudzień
Joanna Olech, Dynastia Miziołków - styczeń
Maria Kownacka, Zofia Malicka, Dzieci z Leszczynowej Górki - luty
Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród - marzec
Selma Lagerlöf, Cudowna podróż - kwiecień
Sat-Okh, Biały mustang - maj
Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks) - czerwiec
Lektury uzupełniające
Adam Bahdaj, Kapelusz za 100 tysięcy
Janusz Korczak, Król Maciuś Pierwszy

KLASA V (a i b)

Lektury obowiązkowe
Biblia (fragmenty), Mity greckie (wybór) - październik
Ferenc Molnar: Chłopcy z Placu Broni - listopad
Małgorzata Musierowicz: Noelka
Bolesław Prus: Katarynka - grudzień
Seweryna Szmaglewska: Czarne Stopy - styczeń
Andrzej Maleszka: Magiczne drzewo - luty
Mark Twain: Przygody Tomka Sawyera - marzec
Clive Staples Lewis: Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa - kwiecień

KLASA VIa

Lektury obowiązkowe
Antoine de Saint Exupery: Mały Książę - wrzesień
Irena Jurgielewiczowa: Ten obcy
Wiktor Gomulicki: Wspomnienia niebieskiego mundurka - październik
Henryk Sienkiewicz: Sachem - listopad
Karol Dickens: Opowieść wigilijna - grudzień
John Ronald Reuel Tolkien: Hobbit, czyli tam i z powrotem  - styczeń
Kornel Makuszyński: Szatan z VII klasy - luty
Stanisław Lem: Bajki robotów (wybór)
Henryk Sienkiewicz: Sachem - marzec
Edmund Niziurski: Sposób na Alcybiadesa  - kwiecień
Rafał Kosik: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi  - maj
 
KLASA VIb

Lektury obowiązkowe
Wiktor Gomulicki: Wspomnienia niebieskiego mundurka - październik
Kornel Makuszyński: Szatan z VII klasy - listopad
Karol Dickens: Opowieść wigilijna - grudzień
Edmund Niziurski: Sposób na Alcybiadesa - styczeń
Irena Jurgielewiczowa: Ten obcy - luty
Mark Twain: Przygody Tomka Sawyera - marzec
Stanisław Lem: Bajki robotów (wybór) - kwiecień
John Ronald Reuel Tolkien: Hobbit, czyli tam i z powrotem - maj
Lucy Maud Montgomery: Ania z Zielonego Wzgórza - czerwiec
Lektury uzupełniające
Eric Knight:  Lassie, wróć
Antonina Domańska: Historia żółtej ciżemki
Edmund Niziurski: Niewiarygodne przygody Marka Piegusa
Anna Onichimowska: Duch starej kamienicy
William M. Thackeray: Pierścień i róża
Krystyna Boglar: Nie głaskać kota pod włos
Moony Witcher: Dziewczynka z szóstego księżyca
Dorota Terakowska: Władca Lewawu
Kenneth Grahame: O czym szumią wierzby
Barbara Stenka: Oj, Hela!

KLASA VII

Lektury obowiązkowe
Aleksander Fredro, Zemsta - październik
Adam Mickiewicz, Dziady cz. II - listopad
Henryk Sienkiewicz, Latarnik - grudzień
Henryk Sienkiewicz, Quo vadis - styczeń
Stefan Żeromski, Siłaczka - luty
Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze - marzec
Agatha Christie, Morderstwo w Orient Ekspressie - kwiecień
Nancy Horowitz Kleinbaum, Stowarzyszenie Umarłych Poetów - maj
Helen Keller, Widzieć przez trzy dni - czerwiec
Lektury uzupełniające
Henryk Sienkiewicz, Krzyżacy
Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze
Beata Obertyńska, Z domu niewoli

KLASA VIII

Lektury obowiązkowe
Karolina Lanckorońska: Wspomnienia wojenne 22 IX 1939 - 5 IV 1945 (fragmenty)
Arkady Fiedler: Dywizjon 303
Miron Białoszewski: Pamiętnik z powstania warszawskiego (fragmenty) - wrzesień
Ernest Hemingway: Stary człowiek i morze - październik
Juliusz Słowacki: Balladyna - listopad
Stefan Żeromski: Syzyfowe prace - grudzień
Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz - marzec



  

Rekrutacja
Kalendarz
Historia szkoły
Osiągnięcia
Sekcje
Kadra
Podręczniki
Lektury
Świetlica